Çözüldü Windows yüklü diske nasıl Low Level format atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neno Emir

Centipat
Öncelikle merhaba. Evimde eski bir bilgisayarım var. Onu maddi durumu olmayan bir aileye vereceğim fakat bilgisayarda aklınıza gelebilecek her türlü virüs trojan ne düşünürseniz var. Küçükken crack, hack işleriyle uğraşırken bilgisayarımı elime geçirmedikleri mi kalmadı ne ararsanız var :) Bu bilgisayarı en iyi şekilde tertemiz olarak nasıl sıfırlayabilir/formatlayabilirim?
* Low Level Format atacağım fakat sadece 1 tane diski var ve ona da Windows yüklü. Windows yüklü diske LLF atılmıyor diye biliyorum.

Öncelikle merhaba. Evimde eski bir bilgisayarım var. Onu maddi durumu olmayan bir aileye vereceğim fakat bilgisayarda aklınıza gelebilecek her türlü virüs trojan ne düşünürseniz var. Küçükken crack, hack işleriyle uğraşırken bilgisayarımı elime geçirmedikleri mi kalmadı ne ararsanız var :) bu bilgisayarı en iyi şekilde tertemiz olarak nasıl sıfırlayabilir/formatlayabilirim?
* Low Level Format atacağım fakat sadece 1 tane diski var ve ona da Windows yüklü. Windows yüklü diske LLF atılmıyor diye biliyorum.

Evde USB varsa Windows'un kendi sitesinden veya technopath üzerinden Windows kurulum dosyasını indir ve Rufus programı ile dosyayı USB'ye yazdır. Ardından diskleri biçimlendir ve format işlemini başlat.

Çözüm
Öncelikle merhaba. Evimde eski bir bilgisayarım var. Onu maddi durumu olmayan bir aileye vereceğim fakat bilgisayarda aklınıza gelebilecek her türlü virüs trojan ne düşünürseniz var. Küçükken crack, hack işleriyle uğraşırken bilgisayarımı elime geçirmedikleri mi kalmadı ne ararsanız var :) Bu bilgisayarı en iyi şekilde tertemiz olarak nasıl sıfırlayabilir/formatlayabilirim?

Hiren's BootCD 15.2 istediğiniz LLF içeriyor hem de bootable DVD / USB olarak kullanabilirsiniz... 2 dakika ile geç kaldım benden önce cevap verilmiş :)

Geri
Yukarı