Windows yüklü HDD'den, Windows yüklü SSD'ye veri kopyalama

AhmetH.

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
(Lenovo ideapad 310-15IKB) DDR4 2133 MHz CL15 4+4 GB RAM, Samsung 870 EVO 500 GB SSD, Intel Core i5-7200U @ 2.50 GHz, Nvidia GeForce 920 MX 2 GB GPU
Herkese yeniden selam! Ben yakında SSD almayı planlıyorum. SSD'yi alıp bilgisayara taktıktan sonra, SSD'ye Windows kuracağım. Şu an ki HDD'm 1 TB ve alacağım SSD Samsung 870 EVO 500 GB olacağı için Magician yazılımıyla doğrudan veri kopyalamayacağımdan ötürü; SSD'ye Windows'u kurup, Windows yüklü HDD'mi USB yoluyla bağlayıp bazı verileri HDD'mden yedeklemem gerekli. Böyle bir şey mümkün mü? Değilse Linux Mint'i kurmadan çalıştırarak böyle bir şey yapabilir miyim?

Norton Ghost Clone Disk özelliğini araştır bence. Ben şuan ki işyerimde coğu bilgisayarı sorunsuz bir şekilde HDD den SDD ye bu programın bu özelliği sayesinde iş aksamadan geçirdim. Bire bir aktarım olduğu için hiçbir şey değişmiyor bile.
Pardon Acronis diyecektim. Norton Ghost değil Acronis ile yaptım ben işlemleri. Acronis'in Clone Disk özelliği ile.

Hocam SSD'yi kurup ayarladıktan sonra HDD'yi de normal olarak bağlayıp kullanabilirsiniz diye biliyorum. Tek portunuz yoksa ve HDD'yi boot etmediğiniz sürece ikisini de kullanabilirsiniz.

Norton ghost clone disk özelliğini araştır bence. Ben şu anki iş yerimde coğu bilgisayarı sorunsuz bir şekilde HDD'den SSD'ye bu programın bu özelliği sayesinde iş aksamadan geçirdim. Bire bir aktarım olduğu için hiçbir şey değişmiyor bile.
Pardon Acronis diyecektim. Norton ghost değil Acronis ile yaptım ben işlemleri. Acronis'in clone disk özelliği ile.

Boyutları farklı olduğu için dediğiniz program işe yaramaz.

USB ile HDD'yi bağladığınızda içindekileri görürsünüz.

Boyutları farklı olduğu için dediğiniz program işe yaramaz.

USB ile HDD'yi bağladığınızda içindekileri görürsünüz.

Diğer konulara baktığımda kullanıcı adı ve şifre istediğini görmüştüm. Benim bilgisayarımda da şifre olduğu için bende de ister mi?

Geri
Yukarı