Windows8 .1 Şifreyi Kaldırma veya Kırma

hengin

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Bilgisayarımda şifreyi kaldırmaya çalışırken iyice mahvettim. E-Posta bağlantısını kesersem belki şifre kalkar diye düşündüm ama olmadı ve daha kötüsü artık daha önceden kullandığım e posta şifresi ile açılmıyor. Nasıl bulurum veya kaldırırım şifreyi?
Sistem: Windows 8.1 E. Industri Pro (Dreamspark)

Ekleme: Recep abinin hazırladığı rehberdeki Linux dağıtımını da denedim lakin boot edemedim sitek direk Windows'a attı. (Ayarlar Legacy+UEFI olmasına rağmen)
Anakart: MSI Z97-G43

Hocam hata değil de boot menüden Recep abinin yaptığı gibi USB belleği seçtim. Ama beni Windowsa attı. Kurulum alımlarında hata yaptığımı zannetmiyorum.

Ekleme: NTFS formatı kullandığım için sonuca varamamışım. FAT32 sorunu çözdü.
Şimdi de Ophcrack yükleme ekranı geçiyor. Ama masaüstüne ulaşamıyorum. Yaklaşık sistem 1,5 saat bekledi.

USB'yi BOOT ederken hangi programı kullandınız? Rehberdeki adımları gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Adımlar doğru ise kesinlikle BOOT edecektir. Ayrıca Rufusun son sürümünü kullanın. Yazdırırken de UEFI'ler için olan seçenekleri seçmeyin. Bazen isoyu seçtikten sonra program otomatik UEFI seçeneğini seçebiliyor. Yazdır demeden önce kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı