OpenCore Windows'a format atmak MacOS'u bozar mı?

Windows kurulumunda Windows hazırda bulunan EFI'yi kendisi için kullanabiliyor, bu yüzden OpenCore diskteki EFI bölümündeyse OpenCore dosyaları silinebilir. OpenCore dosyalarınızı yedekleyin format atın, eğer silinirse geri EFI bölümüne atarsınız.

Windows kurulumunda Windows hazırda bulunan EFI'yi kendisi için kullanabiliyor, bu yüzden OpenCore diskteki EFI bölümündeyse OpenCore dosyaları silinebilir. OpenCore dosyalarınızı yedekleyin format atın, eğer silinirse geri EFI bölümüne atarsınız.

Bu şekilde yüz yüz garanti olursa yapabilirim. Ama garanti değilse şu an hiç riske girmeyi de istemiyorum. Bir ton iş bu hackintosh yoksa. 😁 Windows 11’de de sorun var gibi hissediyorum bazı programlar sorun çıkarıyor o yüzden de format atmak istiyorum. Kararsızım.

Hocam macOS kurulu olan bölümü silmez ve OpenCore dosyalarınızı da yedeklerseniz macOS tarafında sıkıntı yaşamazsınız. Format atıp atmamak size kalmış tabii.

Hocam macOS kurulu olan bölümü silmez ve OpenCore dosyalarınızı da yedeklerseniz macOS tarafında sıkıntı yaşamazsınız. Format atıp atmamak size kalmış tabii.

Windows format ekranında EFI'yi silmezsem sorun olmaz diye düşünüyorum ama o zaman da sağlıklı bir kurulum olur mu?

Windows format ekranında EFI'yi silmezsem sorun olmaz diye düşünüyorum ama o zaman da sağlıklı bir kurulum olur mu?
Hocam silmeseniz de Windows kendi Boot Manager'ını oraya tekrardan kurabiliyor, yani EFI'yi silmeseniz de içindeki OpenCore dosyaları gidebilir. Riske atmamak amacıyla OpenCore dosyalarınızı yedeklerseniz sorun olmaz.

Geri
Yukarı