Windows'a format nasıl atılır?

Sciuga

Decapat
Öncelikle herkese iyi günler. Daha önce FreeDOS bir işletim sistemine format atmıştım fakat hiç Windows yüklü bir sisteme Windows 10 formatı atmadım. Elimde Windows 10'un yüklü olduğu bir flash bellek var. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Flasha kurmuşsunuz ama sonraki adımlar işinize yarayacaktır. FreeDOS olsa da sonuçta aynı şeyleri yapacaksınız sadece biçimlendirmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese iyi günler. Daha önce FreeDOS bir işletim sistemine format atmıştım fakat hiç Windows yüklü bir sisteme Windows 10 formatı atmadım. Elimde Windows 10'un yüklü olduğu bir flash bellek var. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Yanlış bilmiyorsam arkadaşlar düzeltirler ama flashı takın PC'ye zaten PC bır dahaki acılısında Win 10 kurulum alanı gelecek oradan gerekenleri yapıp PC'de atıldığında format olmuş oluyor.

Flash belleği takıp bilgisayarı başlatın. Bilgisayar açılmadan BİOS menüsüne girin (bazı anakartlarda direk boot menüsü de açılabiliyor). Boot önceliğini flash bellek olarak ayarlayıp kaydedip çıkın. İşletim sistemi yükleme adımları başlayacaktır.

Biçimlendirme derken nasıl yani? Daha önce yapmadığım için tam olarak bilmiyorum.

Birde üç dört güne freedos kurulu yani sıfır bir laptop geliyor onda herhangi bir biçimlendirme yapmam gerekiyor mu? Biraz daha açık yazarsanız sevinirim. Çok fazla bilgili olmadığım için adımları söylerseniz kurulum gelmeden önceki yerlerde sevinirim.

Biçimlendirme derken nasıl yani? Daha önce yapmadığım için tam olarak bilmiyorum.

Bir de üç dört güne FreeDOS kurulu yani sıfır bir laptop geliyor onda herhangi bir biçimlendirme yapmam gerekiyor mu? Biraz daha açık yazarsanız sevinirim. Çok fazla bilgili olmadığım için adımları söylerseniz kurulum gelmeden önceki yerlerde sevinirim.

FreeDOS zaten işletim sistemi bile yüklü değil baştan kuracağınız için biçimlendirmeye gerek yok. Biçimlendirme demek "en basitiyle" SSD veya HDD'deki her şeyi silmektir zaten kurarken karşınıza çıkar.

Geri
Yukarı