WindowsApp klasörü silinmiyor

Docarsh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar,

Geçtiğimiz günlerde Windows 11 bilgisayarıma format attım ve halihazırda Windows'un kurulu olmadığı diskimde Game Pass üzerinden Forza Horizon 5 yüklüydü. Format işlemleri bitip yeniden bilgisayarımı hazırladığımda Game Pass üzerinden yeniden indirme yapmam gerektiğini fark ettim. Bu yüzden WindowsApp klasörünü silmek ile uğraştım ancak içerisinden bir dosya silinemiyor ve bu yüzden Game Pass ya da Windows bu diskime herhangi bir uygulama yükleyemiyor. Unlocker ve take ownership seçeneklerini denedim ancak hala bir çözüm bulamadım. Hata kodu üzerinden de pek bir çözüm maalesef yok. Diskin içerisinde herhangi bir yere aktaramayacağım kadar dosya bulunduğu için diski biçimlendiremiyorum. Bu dosyayı nasıl silip tekrardan uygulama indirilebilir hale getirebilirim? Silinemeyen dosyanın adı ekte gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Shift+Delete.png
    Shift+Delete.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 29
  • Windows.png
    Windows.png
    62,9 KB · Görüntüleme: 29
  • Xbox.png
    Xbox.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 25
  • Silinemeyen dosya adı.png
    Silinemeyen dosya adı.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 27
Windowsapps klasörünü silmeniz gereksiz. İçerisinde sadece oyun yok çünkü. Microsoft Store, Microsoft Edge, hesap makinesi, kamera gibi bir sürü uygulama da orada çünkü. Aşağıdaki rehberime bakarsanız windowsapps klasörüne girip sadece Forza Horizon 5'i silebilirsiniz.

Şöyle ki ana WindowsApp klasörünü silmiyorum zaten amacım ikincil diskimdeki WindowsApp'ten tamamen kurtulup yeniden oluşturulmasını sağlamak. Belirttiğiniz rehberi uygulamayı deneyeceğim umarım çözüm bulabilirim.

Windowsapps klasörünü silmeniz gereksiz. İçerisinde sadece oyun yok çünkü. Microsoft Store, Microsoft Edge, hesap makinesi, kamera gibi bir sürü uygulama da orada çünkü. Aşağıdaki rehberime bakarsanız windowsapps klasörüne girip sadece Forza Horizon 5'i silebilirsiniz.

Düşündüğüm gibi belirtmiş olduğunuz rehber C diski üzerinden yüklenmiş ve silinmesi gereken için geçerli. Benim yaşadığım sorunda Xbox ve Windows C diskine yüklüyken Forza B diskine yüklüydü. Bu yüzden C diskindeki WindowsApp'ine girebilmem benim için herhangi bir şeyi maalesef değiştirmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı