Windowsapps dosyasındaki erişim engeli

Gustavo Fring

Hectopat
Yer
İstanbul/Başakşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
System : MSI PULSE GL66 11UEK-048TR Notebook
Mouse : Corsair Katar Pro (CH-930C011-EU)
Headset : Gamenote H2002D
Second Screen: Philips 203V
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Dün Xbox Game Pass üzerinden Dishonored 2'yi indirdim. Fakat oyunu açmak için tıkladığımda hemen masaüstüne atıyordu. Hiçbir hata vermiyordu. Bende oyunun kurulu olduğu yere gitmek istedim fakat 'WindowsApps' dosyasında erişim engeli vardı. Bu sorunu dosyaya sağ tıklayıp Özellikler/Gelişmiş/Güvenlik'ten halletmeye çalıştım. Ancak bu dosyanın içindeki bazı dosyalar tekrardan erişim engeli veriyordu. 'WindowsApps'e girdikten sonra oyunu kurulu olduğu yerden açmak istedim fakat ilk görselde paylaştığım hatayı alıyordum. Yine aynı şekilde Özellikler/Gelişmiş/Güvenlik'ten halletmeye çalıştığımda da ikinci görseldeki sorun ile karşılaştım. Oyunu yüklediğim diskte (SSD) yazma koruması vb. yoktu fakat sadece 'WindowsApps'ın içindeki dosyalarda vardı. Bende Komut İstemcisi'nden yazma korumasını kaldırmak istedim fakat 3. görseldeki hata ile karşılaştım (maşallah hata yaşamadığım hiçbir yer yok). Bu hatayı ilk kez oyunu HDD'ye kurduğumda almıştım. Oyunu silip tekrar denediğimde bu hatayı almamıştım. Tahminimce başka oyunlarda da bu hatayı alacağım (Xbox Game Pass üzerinden indirdiğim oyunlar). Bu sorunu nasıl çözeceğim? .

Not: Denetim Masası'ndan Prrogram Kaldır'a girdiğimde Dishonored 2'nin orada olmadığını fark ettim.
Not 2: Oyunu Steam üzerinden indirdiğimde sorunsuz çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-11 185133.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-11 185133.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 61
  • Ekran görüntüsü 2020-10-11 185211.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-11 185211.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran görüntüsü 2020-10-11 185932.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-11 185932.png
    2 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Windowsapps klasörü zaten korumalıdır. .APPX dosyalarını .EXE gibi basitçe açamazsınız. Eğer oyun kapanıyorsa burada ve başka yerlerde yardım isteyin.

Windowsapps klasörü zaten korumalıdır.. APPX dosyalarını .EXE gibi basitçe açamazsınız. Eğer oyun kapanıyorsa burada ve başka yerlerde yardım isteyin.

'WindowsApps'in korumalı olduğu zaten öğrendim. Ama üzerindeki korumayı nasıl kaldıracağım? Bu arada zaten amacım yardım istemek.
Sorunun çözümünü buldum. Verdiğim bağlantıdaki dosyayı indirip kurun. Sonra erişmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp 'Take Ownership'e basın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Merhaba arkadaşlar. Dün Xbox Game Pass üzerinden Dishonored 2'yi indirdim. Fakat oyunu açmak için tıkladığımda hemen masaüstüne atıyordu. Hiçbir hata vermiyordu. Bende oyunun kurulu olduğu yere gitmek istedim fakat 'WindowsApps' dosyasında erişim engeli vardı. Bu sorunu dosyaya sağ tıklayıp Özellikler/Gelişmiş/Güvenlik'ten halletmeye çalıştım. Ancak bu dosyanın içindeki bazı dosyalar tekrardan erişim engeli veriyordu. 'WindowsApps'e girdikten sonra oyunu kurulu olduğu yerden açmak istedim fakat ilk görselde paylaştığım hatayı alıyordum. Yine aynı şekilde Özellikler/Gelişmiş/Güvenlik'ten halletmeye çalıştığımda da ikinci görseldeki sorun ile karşılaştım. Oyunu yüklediğim diskte (SSD) yazma koruması vb. yoktu fakat sadece 'WindowsApps'ın içindeki dosyalarda vardı. Bende Komut İstemcisi'nden yazma korumasını kaldırmak istedim fakat 3. görseldeki hata ile karşılaştım (maşallah hata yaşamadığım hiçbir yer yok). Bu hatayı ilk kez oyunu HDD'ye kurduğumda almıştım. Oyunu silip tekrar denediğimde bu hatayı almamıştım. Tahminimce başka oyunlarda da bu hatayı alacağım (Xbox Game Pass üzerinden indirdiğim oyunlar). Bu sorunu nasıl çözeceğim? .

Not: Denetim Masası'ndan Prrogram Kaldır'a girdiğimde Dishonored 2'nin orada olmadığını fark ettim.
Not 2: Oyunu Steam üzerinden indirdiğimde sorunsuz çalışıyordu.
Bu sitedeki dosyayı indirin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı