Windows'da 16 GB RAM'in %47'si 2,6 GB gözükyüor

ChelseaKazami

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Laptopumda 16 GB RAM bulunmakta fakat gördüğünüz üzere %46' sını 2.6 GB olarak gösteriyor. Bir sıkıntı mı var? Anlayamıyorum.

evet.png

Dosya Ekleri

• evet2.png
    evet2.png
    13 KB · Görüntüleme: 64
RTX 2060 ve Intel Uhd Graphics 630

Evet hep böyle. 16 var iken sanki daha az gibi yüzde gösteriyor.

Tamam 2.5 kullanıyor ama %46 nasıl oluyor. Ben daha fazla RAM'e sahibim.

Hayır hocam o tamamını gösteriyor. Kullanıcı tarafından tüm uygulamalar ile 2.6 GB RAM ama %46 yazması sorun işte.
İntel ekran kartı bellekten biraz çalıyor , bendede aynısı var.
İntel ekran kartı bellekten biraz çalıyor , bendede aynısı var.
Çünkü kendi belleği yok.

Arkadaşlar merhaba. Laptopumda 16 GB RAM bulunmakta fakat gördüğünüz üzere %46' sını 2.6 GB olarak gösteriyor. Bir sıkıntı mı var? Anlayamıyorum.

Eki Görüntüle 1050781
Bilgisayarı Formatlamanız Gerekiyor,Aynı Şey Bana olmuştu İşlemci Dahili Grafik Kartına Sahip ekran kartıyla paylaşmış Belleği Oyunlarda fps drop'a sebep oluyordu , format atınca kendini geldi

Artı -1 Eksi
Bilgisayarı Formatlamanız Gerekiyor,Aynı Şey Bana olmuştu İşlemci Dahili Grafik Kartına Sahip ekran kartıyla paylaşmış Belleği Oyunlarda fps drop'a sebep oluyordu , format atınca kendini geldi
Daha 1.5 hafta önce atmıştım format.
Hocam o sadece sizin kullandığınız bellek sanırım. Arkada bir şey açık mı? Ona göre bir şey söyleyebilirim.
Tarayıcı, Discord ve Spotify.
Kullanıcılar kısmında sadece programlar gözüktüğü için 1GB demiş ama diğer Windows programları ile de kullanım %47 olmuş.
Hocam bilgisayarda bir oyun yokken sadece tarayıcı, Discord ve Spotify. 8 GB RAM mı yer yoksa neden 2.6GBye %46 diyor k?

RTX 2060 ve Intel Uhd Graphics 630

Evet hep böyle. 16 var iken sanki daha az gibi yüzde gösteriyor.

Tamam 2.5 kullanıyor ama %46 nasıl oluyor. Ben daha fazla RAM'e sahibim.

Hayır hocam o tamamını gösteriyor. Kullanıcı tarafından tüm uygulamalar ile 2.6 GB RAM ama %46 yazması sorun işte.
Restart atar mısın?

Geri
Yukarı