Çözüldü Windows'da Python dosyası çalıştırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
Python bilgisayarımda yüklü fakat ".py" uzantılı dosyaya çift tıkladığımda açılıyor ve hemen kapanıyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İçerisindeki kod ne?
Tamamdır olayı anladım, program benim kodlarımı çalıştıramıyor çünkü programa gerekli materyalleri yüklememişim ➤sudo apt-get install python3-pip ➤pip3 install requests bunları yazınca düzeldi. Hem direkt açılıyor hem de o hata da gitti konu kilit.
CMD'yi açın.
CD Desktop/"python uzantılı dosyanın bulunduğu klasör" (eğer masaüstünde ise desktop yazdıktan sonrasını yazmayın)
Python."Dosya ismi"
biliyorum bunu da olmadı her yolu denedim dosya çalışmıyor. Python sitesinden indirdim programı dosyayı açacağım invalid syntax hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tahminimce kısa bir kod çalışıyor ve bitiyor bitince kendi kendine kapanıyor. Visual Studio (Ücretsiz) ve ya benim zamanında kullandığım Pycharm I indirip bakabilirsiniz koda.

Benim tahminimce kısa bir kod çalışıyor ve bitiyor bitince kendi kendine kapanıyor .Visual Studio (Ücretsiz) ve ya benim zamanında kullandığım Pycharm I indirip bakabilirsiniz koda.
Kod invalid syntax hatası veriyor. Sonuna kadar çalışmıyor yani. Ayrıca notepad'de bile bakabilir koda, editör ya da IDE indirmesine gerek yok.

İçerisindeki kod ne?
Tamamdır olayı anladım, program benim kodlarımı çalıştıramıyor çünkü programa gerekli materyalleri yüklememişim ➤sudo apt-get install python3-pip ➤pip3 install requests bunları yazınca düzeldi. Hem direkt açılıyor hem de o hata da gitti konu kilit.

Çözüm
Anlamadığım bir sorun var. İşletim sisteminiz Windows 10 olarak gözüküyor fakat sudo komutundan bahsetmişsiniz. Keşke konuyu açarken işletim sisteminizi belirtseydiniz. Bunu da belirtirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı