Çözüldü Windows'da yöneticilik verilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhankk00

Centipat
Merhabalar, bugün bilgisayarımı tamamen sıfırlamak durumunda kaldım ve sıfırladım. Ardından ise 'Program Files' gibi dosyalara müdahale ederken Windows'un bana ''Bu klasöre erişim izniniz yok.'' gibi mesajlarını almaya başladım. Sebebinin ne olduğunu araştırıp durdum ve CMD'de kullanıcılara baktığımda aktif kullanıcın WDAGUtilityAccount olduğunu gördüm. Her ne kadar denetim masasından kullandığım hesaba yöneticilik vermeyi denesem de garip bir şekilde asla yönetici izni alamıyorum. Resmen kendi bilgisayarımda kısıtlanıyorum. Sebebini bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.
Dipnot: Formattan önce 'Avast' virüs programını indirmiştim ve onu indirdikten sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. Belki onunla alakadar olabilir.

Çözüm
Merhabalar, bugün bilgisayarımı tamamen sıfırlamak durumunda kaldım ve sıfırladım. Ardından ise 'program files' gibi dosyalara müdahale ederken Windows'un bana "bu klasöre erişim izniniz yok." gibi mesajlarını almaya başladım. Sebebinin ne olduğunu araştırıp durdum ve CMD'de kullanıcılara baktığımda aktif kullanıcın wdagutilityaccount olduğunu gördüm. Her ne kadar Denetim Masası'ndan kullandığım hesaba yöneticilik vermeyi denesem de garip bir şekilde asla yönetici izni alamıyorum. Resmen kendi bilgisayarımda kısıtlanıyorum. Sebebini bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.
Dipnot: Formattan önce 'Avast' virüs programını indirmiştim ve onu indirdikten sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. Belki onunla alakadar olabilir.

C sürücüsünün alt klasörleri ile birlikte sahipliğini alın.
Merhabalar, bugün bilgisayarımı tamamen sıfırlamak durumunda kaldım ve sıfırladım. Ardından ise 'program files' gibi dosyalara müdahale ederken Windows'un bana "bu klasöre erişim izniniz yok." gibi mesajlarını almaya başladım. Sebebinin ne olduğunu araştırıp durdum ve CMD'de kullanıcılara baktığımda aktif kullanıcın wdagutilityaccount olduğunu gördüm. Her ne kadar Denetim Masası'ndan kullandığım hesaba yöneticilik vermeyi denesem de garip bir şekilde asla yönetici izni alamıyorum. Resmen kendi bilgisayarımda kısıtlanıyorum. Sebebini bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

C sürücüsünün alt klasörleri ile birlikte sahipliğini alın.

Çözüm
Nasıl yapacağım tam olarak, pek iyi kullanamıyorum Windows panelini de.
Teşekkürler.

Bu videodakileri C sürücüsüne uygula.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı