Windows'ta fotoğrafları açmaya çalışırken dosya sistemi hatası

tugkankan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1660 Super
Ryzen 5 5500
B450M S2H
16 GB RAM
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1660 Super
Anakart
B450m S2H
İşlemci
Ryzen 3 3100
Fotoğrafları açmaya çalıştığımda sürekli bu hatayı alıyorum ama videoları sorunsuz açabiliyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    10,9 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sistem dosyaları denetleme ve onarma:

1. Bilgisayarın arama bölümüne CMD yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
  2. Açılan cmd ekranına sfc /scannow yazın.
  3. Windows Sistem Dosya Denetleyicisi çalışacaktır.
  4. %100 olmasını bekleyin ve olduktan sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın.

1. Bilgisayarın arama bölümüne CMD yazın ve komut istemi'ne sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
  2. Açılan CMD ekranına SFC /scannow yazın.
  3. Windows sistem dosya denetleyicisi çalışacaktır.
  4. %100 olmasını bekleyin ve olduktan sonra da bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bundan önce fotoğraflar uygulamasının güncellemesi varsa onu da kontrol edin. Güncellemeden sonra da düzelebilir.

Maalesef kontrol edemiyorum Microsoft Store'u açar açmaz kapanıyor.

O zaman direkt bunu deneyin:

1. Bilgisayarın arama bölümüne CMD yazın ve komut istemi'ne sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.

O zaman direkt bunu deneyin:

Önce mağaza işini çözmek isterseniz şunu da deneyebilirsiniz:

1. adım

1. Kaldırılmış durumdaki tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyin. Şuraya gidin: Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri Denetle.
  2. Mağaza hala açılmıyorsa bu adımları deneyin.
  3. Bağlantı sorunu olup olmadığını kontrol edin.
  4. Bir Microsoft hesabıyla giriş yaptığınızdan emin olun.
  5. Saat ve konum ayarlarınızı kontrol edin. Şuraya gidin: Ayarlar > Saat ve Dil.
  6. Mağaza önbelleğini sıfırlama:
  7. Çalıştırma komutu kutusunu açmak için Windows + R tuşlarına basın.
  8. WsCollect.exe yazın , ardından Mağaza'yı açmayı deneyin ve giriş yapın.

Maalesef ikisi de başarılı olmadı, konudan bağımsız olarak bilgisayara format atacağım. Yedekliceğim birkaç fotoğraflar var format attıktan sonra fotoğraflarda açılmama sorunu olabilir mi, bu sorunu çözmeden yedekleyip format atsam?

Maalesef ikisi de başarılı olmadı, konudan bağımsız olarak bilgisayara format atacağım. Yedekliceğim birkaç fotoğraflar var format attıktan sonra fotoğraflarda açılmama sorunu olabilir mi, bu sorunu çözmeden yedekleyip format atsam?

Fotoğrafları başka bilgisayarda açma imkanınız varsa onu deneyin. Fotoğrafın kendisinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Benim anladığım, fotoğraflar uygulamasında bir sorun var. Ancak Microsoft mağaza açıldıktan sonra kapanıyorsa aynı şekilde onda da bozuk dosya sorunları var. Windows'u yeniden kurmak, yani format atmak sorunu çözer diye düşünüyorum. Microsoft sitesinde bozuk sistem dosyalarının onarımıyla ilgili daha fazla yöntem mevcut. Bunları da deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim başka bilgisayarda açmayı deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı