Windows 10 Resimler Açılmıyor "Dosya Sistemi Hatası"

Kyruel

Decapat
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Bilgisayarımda hiçbir şekilde bir resmi açamıyorum.

Windows'un kendi Support bölümünde bazı konulara baktım 'CMD ile yapılan bazı işlemler veya gelişmiş seçeneklerden sıfırla-onar gibi ' önerileri denedim fakat herhangi bir değişlik olmadı. Her zaman şu hatayı alıyorum ' Dosya Sistem Hatası (-2147219196)'.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
peki bu resim dosyalarını farklı cihazlarda (desktop,notebook, mobil vs) açabiliyormusunuz?
ya da bir resim upload sitesine yüklediğinizde önizleme vs görebiliyormusunuz?
Evet bu dosyaları bir upload sitesine yüklediğim zaman önizlemelerini görebiliyorum , farklı cihazlarda ise denemedim ama bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Yeni bir okuyucu bulabilirsin.
Mesela ne olabilir? Pek fikrim yokta diğer okuyucular konusunda.

Harddisk'te veri bozukluklarına işaret ediyor olabilir. Farklı bir resim görüntüleyici indirip çift tıklama değilde programın içinden resimleri açın, bakın bakalım resimler sağlam mı? Bir de Ayarlar>Uygulamalar>Varsayılan uygulamalar kısmından, varsayılan resim görüntüleyiciyi değiştirin.

Harddisk'te veri bozukluklarına işaret ediyor olabilir. Farklı bir resim görüntüleyici indirip çift tıklama değilde programın içinden resimleri açın, bakın bakalım resimler sağlam mı? Bir de Ayarlar>Uygulamalar>Varsayılan uygulamalar kısmından, varsayılan resim görüntüleyiciyi değiştirin.
Mesela orada 'Varsayılan Resim Görüntüleyicisini' 'Alıntı ve Taslak' yaptığım zaman resimler sorunsuz açılıyor fakat fotoğrafları seçtiğim zaman o hata tekrarlanıyor.Bu şekilde de kullanabilirim ama sorunum çözülse gerçekten iyi olacaktı.

Düzenleme:Sanırım bu şekilde de kullanamam çünkü yan olan resimleri çeviremiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı