Windows'ta Kullanıcı adı ve şifresi bilinmeyen hesabı kaldırma

Mermer

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 açılırken ilk önce "Kullanıcı adı ve parola yanlış. Yeniden deneyin" hatası geliyor. Tamam dedikten sonra sol altta otomatik olarak ikinci kullanıcı seçilmiş olmakla toplam iki kullanıcı gözüküyor. Her iki hesaptan kullanıcı ayarlarına baktığımda herhangi bir kullanıcı hesabı görünmüyor. Bu şifresini kullanıcı adını bilmediğim hesabı nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-04 at 23.41.00.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-04 at 23.41.00.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 137
cmd'ye "net user" yazın. Daha net bir şekilde görebiliriz bilgisayarda olan hesapları bu sayede. Ayrıca bilgisayarda yetkili ana hesabınızdan diğer hesaplarınızın parolalarını bilmeseniz de değiştirebilirsiniz.

cmd'ye "net user" yazın. Daha net bir şekilde görebiliriz bilgisayarda olan hesapları bu sayede. Ayrıca bilgisayarda yetkili ana hesabınızdan diğer hesaplarınızın parolalarını bilmeseniz de değiştirebilirsiniz.
Hocam bu 2. hesabı göremiyorum yönetici hesabıma giriş yapabiliyorum fakat 2. hesap bilgisayarın adını değiştirdikten sonra ortaya çıktı hesabı da ayarlarda denetim masasında nerde olursa olsun göremiyorum ve sistem her açıldığında ilk başta oraya giriş yapmaya çalışıyor.
cmd de böyle çıktı ama anlayamadım tam olarak

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 161
Hocam bu 2. hesabı göremiyorum yönetici hesabıma giriş yapabiliyorum fakat 2. hesap bilgisayarın adını değiştirdikten sonra ortaya çıktı hesabı da ayarlarda denetim masasında nerde olursa olsun göremiyorum ve sistem her açıldığında ilk başta oraya giriş yapmaya çalışıyor.

cmd de böyle çıktı ama anlayamadım tam olarak
Başlat ve "R" tuşlarına beraber basarak "çalıştır" penceresini açın. Çalıştır'a "netplwiz" yazın ve Tamam diyin. Açılan pencerede tek hesap mı gözüküyor çift hesap mı?

O şifresini bilmediğiniz hesap yönetici, siz ise normal kullanıcı yetkilerine sahipsiniz. O sizi yönetebilir, siz onu yöntemezsiniz. Şifre kırma yöntemi ile o hesabın şifresini silip, kendi hesabınıza yönetici yetkileri verdikten sonra hesabı silebilirsiniz.

ben yönetici hesabı olarak gözüküyorum ama tam olarak nerden bakabilirim yönetici olup olmadığıma?
O şifresini bilmediğiniz hesap yönetici, siz ise normal kullanıcı yetkilerine sahipsiniz. O sizi yönetebilir, siz onu yöntemezsiniz. Şifre kırma yöntemi ile o hesabın şifresini silip, kendi hesabınıza yönetici yetkileri verdikten sonra hesabı silebilirsiniz.

ben yönetici hesabı olarak gözüküyorum ama tam olarak nerden bakabilirim yönetici olup olmadığıma?
Eğer yönetici iseniz kalduramadığınız hesap çevrimiçi bir hesaptır. Onu Ayarlar > hesaplardan çıkış yaparak kaldırmalısınız. Şifresini bilmeden maalesef kaldıramazsınız.

Eğer yönetici iseniz kalduramadığınız hesap çevrimiçi bir hesaptır. Onu Ayarlar > hesaplardan çıkış yaparak kaldırmalısınız. Şifresini bilmeden maalesef kaldıramazsınız.
o hesabın kullanıcı adını falanda bilmiyorum ama hesaba girerken parolamı unuttum diyince usb dc falan takılı değil diye hata veriyor onu da anlamış değilim hesabı şifre kırma programı ile kırabilirimiyim acaba ?
Eğer yönetici iseniz kalduramadığınız hesap çevrimiçi bir hesaptır. Onu Ayarlar > hesaplardan çıkış yaparak kaldırmalısınız. Şifresini bilmeden maalesef kaldıramazsınız
şuan ki hesabımın yönetici olup olmadığına nerden bakabilirim acaba?

Geri
Yukarı