Windows'ta kullanılan setup programları Linux'ta çalışır mı?

Ediz Savaş

Decapat
Ben şu an Windows kullanıyorum ama yapacaklarım nedeniyle yakında Linux'a geçeceğim. O sırada şu an kullandığım bazı uygulamaları kullanabilir miyim diye bir soru aklıma takıldı. Örnek olarak ben Visual Studio Code'u setup halinde Windows'a indirmiştim ama şimdi Linux'ta aynı şekilde yükleyebilir miyim ?

Uplay bilmiyorum. Hiç kullanmadım kendisini.
Uplay desteği de Lutris kullanılarak yapılıyordu sanırım.(Emin değilim.)
Şimdi araştırdım. Uplay yukarıda da dediğim gibi Lutris ile kullanılıyormuş.

Hocam geçen siz demediniz mi? APT ile uğraşmaya gerek yok Snap ile daha kolay indirirsiniz, repo eklemeye gerek kalmaz. Bazı programlarda gerekli yine de eklemesi.
Yok ben demedim.

Hocam geçen siz demediniz mi? Apt ile uğraşmaya gerek yok snap ile daha kolay indirirsiniz, Repo eklemeye gerek kalmaz. Bazı programlarda gerekli yine de eklemesi.

Şimdi hatırladım. Ubuntu'nun Bug içeren Uygulama Marketi'nde vardı bu sorun. O yüzden terminalden snap ile indiriyorum demiştim. APT Repoları bazen kendiliğinden sorun çıkarıyordu. BalenaEtcher'da olmuştu bu.

Bunu AppImage ile kullanmıyor muyuz ya? :)
Önceden öyle indirmiştim. O yöntemle.
ArcoLinux'u inceledim GNOME versiyonu sevdim. Kurarken içinde program seçenekleri sunması güzel.
Solus'tan önce bir daha deneyeceğim ikisi arasında tekrar seçim yapacağım. @Dengesiz Kokarca

Geri
Yukarı