Çözüldü Windows'ta mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

rexdabest

Decapat
Daha fazla  
RAM
Apacer 2x 8GB
Ekran kartı
asus 1660 super OC
Anakart
B450M
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Selam öncelikle bir konu üzerine danışmak istiyorum, bu sorun çünkü gerçekten sinirlerimizi bozuyor.
Windows ekranında Google olur, herhangi dosya olur, Discord olur... Mavi ekran alıyoruz ama oyunlardayken herhangi bir mavi ekran problemi olmuyor. Sadece Windows üzerindeyken oluyor bu problem. Sebep nedir nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Hatta dün konu paylaştım fakat bir kişi bile çözemedi bu sorunu. AMD'nin forumlarında, bu işlemci ile sistem boştayken çoğu kişi hata alıyor.
Ben çözerim. Konunda beni etiketle ;)

Konu sahibi:
Ağ kartı ve ses sürücünü güncelle. Nvidia sürücünü DDU ile sil ve kasım ayındaki sürücüyü yükle.
Sonra memtest yapıp sonucu yolla. RAM veya GPU'da donanımsal sorun olabilir bu arada.
Yine aynı hata. Şunları deneyin.

Yine aynı hata. Şunları deneyin.

Bios güncel durumda
BattleEye konusunda 3 gün önce format atmıştık format attıktan sonra battleEye yüklenmeden de bu mavi ekranı verdi
XMP'ler açıksa kapatıp memtest86 testini yapacağım ama ramlerde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum windows'un kendi bellek testini yaptığımda sorun çıkmadı

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Hatta dün konu paylaştım fakat bir kişi bile çözemedi bu sorunu. AMD'nin forumlarında, bu işlemci ile sistem boştayken çoğu kişi hata alıyor.

Konu sahibi:
Ağ kartı ve ses sürücünü güncelle. Nvidia sürücünü DDU ile sil ve kasım ayındaki sürücüyü yükle.
Sonra memtest yapıp sonucu yolla. RAM veya GPU'da donanımsal sorun olabilir bu arada.

Çözüm

Konu sahibi:
Tekrar mavi ekran yemem halinde 24 saat içinde bunları yaparak sonucu paylaşacağım etiketleyip hocam.

Konu sahibi:
Sürücüleri kontrol ettiğimde Ağ kartı sürücümün güncel olmadığını fark ettim ve sürüm güncelledim. Nvidia sürücüsünü DDU ile sildim ancak kasım ayında ki sürücüyü bulamadım en güncel olan Nvidia sürücüsünü kurdum fotoğraf ektedir. Memtest sonucumda RAM'lerim de herhangi sıkıntı olmadığını gördüm. Bu yaptıklarımı az önce yaptım dün akşam ve bugün akşamüzere yediğim toplam 2 Minidump dosyasını da şöyle paylaşıyorum hocam. Kontrol eder misiniz @claus

nvidia.PNG

Uyguladım hocam bekliyorum 24 saat sonucu paylaşacağım.

Konu sahibi:
24 Saat neredeyse doldu şu anlık herhangi mavi ekran problemi bulunmamakta bilgisayarımı masaüstü ağırlıklı olmak üzere kullanıyorum önümüzde ki 24 saatte net olarak sonuç belli olacaktır. Şu anlık çözüm bu söyledikleriniz olarak gözüktü hocam teşekkürler tekrardan. Diğer 24 saatte bu konuda ki son mesajımı aktaracağım.

Sorunumun tamamen çözüldüğünü varsayıyorum 48 saate varan bir süreçte mavi ekran sorunu yaşamadım ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler çözüm konuda verilmiştir...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı