Windows'ta root yetkisi almak

bruhmomentumtr

Picopat
Merhaba arkadaşlar, elimde sanal makineye kurulmuş Windows 10 var ve merakımdan dolayı System32'deki bazı dosyalarla oynamak istiyorum, ama bunun için yetkim yok ve nasıl tek seferde halledebilirim bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, elimde sanal makineye kurulmuş Windows 10 var ve merakımdan dolayı System32'deki bazı dosyalarla oynamak istiyorum, ama bunun için yetkim yok ve nasıl tek seferde halledebilirim bilemedim.

Root kadar yetki verir mi bilemem ama videodakini deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Win+X > Powershell(Yönetici) ardından aşağıdaki komutu girin.
Net user Administrator /active:yes
Ardından güvenlik için Administrator hesabına şifre koyun.
net user Administrator <yazılacak şifre>
Not: Sadece büyük-küçük ingilizce harfler ve rakamlar olmalı.

Ardından Windows tuşuna basın, ve kullanıcı hesabınızın üstüne tıklayıp Administrator’a tıklayın.

Artık her hangi bir sorgu olmadan istediğinizi yapabilirsiniz.

Win+X > PowerShell(Yönetici) ardından aşağıdaki komutu girin.
Net user Administrator /active:yes
Ardından güvenlik için Administrator hesabına şifre koyun.
net user Administrator <yazılacak şifre>
Not: Sadece büyük-küçük İngilizce harfler ve rakamlar olmalı.

Ardından Windows tuşuna basın, ve kullanıcı hesabınızın üstüne tıklayıp Administrator'a tıklayın.

Artık herhangi bir sorgu olmadan istediğinizi yapabilirsiniz.

Administrator'da da tam yetki vermiyor hocam, yani bir video da adam System32'yi direkt sil dediğinde sorgulamadan siliyordu, o derece bir yetki arıyorum :D, ama arada ihtiyacımı karşılıyor aslında

Take Ownership adlı bir eklenti var YouTube'dan birazcık bakıp yapabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Administrator'da da tam yetki vermiyor hocam, yani bir video da adam System32'yi direkt sil dediğinde sorgulamadan siliyordu, o derece bir yetki arıyorum :D, ama arada ihtiyacımı karşılıyor aslında
Trusted Installer hatası verecektir silmeyi denerken. Eğer Windows kurulum medyası takıp bilgisayarı onar tuşuna basıp CMD'den silebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı