Windows'ta yazılım öğrenmek ile Mac bir sistemde öğrenmenin ne farkı vardır?

furkan12

Kilopat
Daha fazla  
Windowsda diretk yazılım öğrenmek ile Mac bir sistemde arasında ne fark var? Yoksa sadece kişiye mi bağlıdır? Havamız olsun diye vesaire. Dezavantajları olur mu?

Kişiye bağlıdır şahsımca. Ben Windows'ta yazıyorum yazarken ve hiçbir eksik tarafını görmedim. Apple markasının da sadece isim avantajını iyi kullandığını düşünüyorum. Yoksa diğer bilgisayarlara göre bir artısı yok bence.

Bazı toollar mac'de daha stabil çalışıyor ve guide'ları macos için hazırlanmış. Şirketim Macbook Pro verdi, 5 aydır onu kullanıyorum, çok farkını görmedim açıkçası. Kişisel projemi Mac'de yazmak yerine windows cihazımda yazıyorum.

Donanım kısmında Macbook, pil konusunda ve ekran konusunda çok önde. Tabii bu kriterler için o kadar fiyat farkı vermeye değer mi? Bilemedim, kişiye kalmış.

Eğer OS agnostik olmayan App yazmıyorsan, yazdığın kod Windows'ta da aynı, Linux'ta da, Mac'te de. Algoritma yazıyorsun.

Hele söz konusu web geliştirme olduğunda hiçbir farkı yok. Kullandığın toollar ve onların GUI'leri değişiyor, değişirse o da. Velev ki OS spesifik bir şey yazıyorsun var sayalım, o zamanda kullanacağın API ve libraryler dışında yazacağın kodun mantığı aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı