Çözüldü Windows'ta yönetici olduğum halde yönetici kısıtlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MamiFK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sanırım bilgisayarıma bir virüs girmiş olabili. gpedit.msc açınca ve Windows güvenliğini açınca ayarların çalışmadığını görüyorrum. Fotoğrafı attım, nasıl çözebilirim?

Ekran Alınt123ısı.PNG

Ek123ran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar sanırım bilgisayarıma bir virüs girmiş olabili. gpedit.msc açınca ve Windows güvenliğini açınca ayarların çalışmadığını görüyorrum. Fotoğrafı attım, nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 572027

Eki Görüntüle 572028
Büyük ihtimal sebebi virüs, CCleaner,Norton,Eset,Avast gibi programlar ile taratın. Elbet saptayacaktır birisi, oradan temizleyip çalıştırabilirsiniz. İyi bayramlar :).

Büyük ihtimal sebebi virüs, CCleaner,Norton,Eset,Avast gibi programlar ile taratın. Elbet saptayacaktır birisi, oradan temizleyip çalıştırabilirsiniz. İyi bayramlar :).
Durdurulan Virüs programını hizmete aç ve önce güncelleyip sonra bilgisayarını tam tarat. Uzun sürecek bir işlem olduğunu da bil.

Hâlâ aynı sorunum düzelmedi.
Yanlışlıkla en iyi cevaba tıkladım 😅 artık konuda sorun çözüldü gözüküyor, ama sorunum henüz çözülmedi farklı antivirüs programlarını deneyeceğim.

Windowsda yönetici olman admin hesabı kullandığın anlamına gelmiyor, Administrator hesabı gizli olarak duruyor arkada. Kodla açmanız gerek önce.
Kod:
net user administrator /active:yes
net user administrator *
Kodları bunlardı diye hatırlıyorum. Giriş yaptıktan sonra Virüs programları ile tarayın, Yine engellenirseniz güvenli modda deneyin.

Ev bilgisayarıysa ve Group policy ayarlarıyla oynamadıysanız bunları yapan muhtemelen bir virüs. Malwarebytes antimalware öneririm.
Virüsü bulamadı.
Windows'da yönetici olman admin hesabı kullandığın anlamına gelmiyor, administrator hesabı gizli olarak duruyor arkada. Kodla açmanız gerek önce.
Kod:
net user administrator /active:yes.
net user administrator *
Kodları bunlardı diye hatırlıyorum. Giriş yaptıktan sonra virüs programları ile tarayın, yine engellenirseniz güvenli modda deneyin.

Bu çalışıyor ama bazı kişisel verilerim kayboluyor, fare hızı vs.

Bazı antivirüs programları önerir misiniz? Malwarebytes, Avast hiçbiri bulamadı.
Format ile çözülmüştür.

Yeni konular

Geri
Yukarı