Windows'tan Mac'e geçilir mi?

MacBook Air 2020 önermem. Cihaz epey iyi fakat retina ekran çok kaliteli ve intel iris plus buna yetmiyor. Ben yazılım işlerimde kullandım performansta sorun yok ama animasyonlarda hissettiriyor yetersizliği çok sorun değil ama M1 daha iyi bir seçim olabilir.

Benden size öneri. Linux dünyasını deneyimleyin derim. Windows 11'de çıkacak. Çok fazla yenilik göreceğiz. En azından yıl sonuna kadar bekleyin derim.

Evet bekliyorum Windows 11'i zaten kısa süre içinde değiştirmeyeceğim düşünüyorum şu anlık araştırmadayım :)
MacBook Air 2020 önermem. Cihaz epey iyi fakat retina ekran çok kaliteli ve Intel iris Plus buna yetmiyor. Ben yazılım işlerimde kullandım performansta sorun yok ama animasyonlarda hissettiriyor yetersizliği çok sorun değil ama M1 daha iyi bir seçim olabilir.

Macbook air bundan düşünüyorum. Pek bilmiyorum hangi modeli kastettiğinizi.

Oyun oynayacaksan Macbook düşünme bence.
Bende masaüstü bir Windows bilgisayara sahibim ve tatil gibi ev dışında kaldığım zamanlarda da Macbook pro ile işlerimi yürütüyorum.

Hiç oyun oynamasam Windows dan vazgeçebilirim. Ancak oyun deneyiminde masaüstü bilgisayarların yeri ayrı bende.

Sadece iş için bakıyorsan kesinlikle Macbook öneririm.

Evet bekliyorum Windows 11'i zaten kısa süre içinde değiştirmeyeceğim düşünüyorum şu anlık araştırmadayım :)

Macbook air bundan düşünüyorum. Pek bilmiyorum hangi modeli kastettiğinizi.

Bir Mac kullanıcısı olarak size söyleyebileceğim şey Windows'un Mac'ten hiçbir eksiği yok. Mac'teki trackpad hareketleri ve pencere yönetimini PowerToys yükleyerek edinebilirsiniz. WSL ile de Linux ile entegre çalışabilirsiniz. VM ile Linux'ta kullanabilirsiniz. Bana en kolay setup böyle geliyor. Şu an Mac aldığıma biraz pişmanım PowerToys sağ olsun.
Benim için en kolay ve iyi olan Setup şu: Windows 11 + PowerToys + WSL2 + VMware Workstation Pro (İnternetteki kodlarla ücretsiz kullanabilirsiniz. Crack değildir)
PC olarak size Lenovo Thinkpad E14 Gen 2 serisini öneririm. Mobil olmak istiyorsanız önerim M1 MacBook olacaktır.
Bu notebook sizin için iyi. TPM 2.0'da var. Harici ekran kartıda var. Arada oyun oynarsanız iyi olur olması.

Son düzenleme:
Bir Mac kullanıcısı olarak size söyleyebileceğim şey Windows'un Mac'ten hiçbir eksiği yok. Mac'teki trackpad hareketleri ve pencere yönetimini powertoys yükleyerek edinebilirsiniz. WSL ile de Linux ile entegre çalışabilirsiniz. Vm ile Linux'ta kullanabilirsiniz. Bana en kolay setup böyle geliyor. Şu an Mac aldığıma biraz pişmanım powertoys sağ olsun.
Benim için en kolay ve iyi olan setup şu: Windows 11 + powertoys + WSL2 + VMware workstation Pro (internetteki kodlarla ücretsiz kullanabilirsiniz. Crack değildir)
PC olarak size Lenovo Thinkpad E14 gen 2 serisini öneririm. Mobil olmak istiyorsanız önerim M1 MacBook olacaktır.
Bu notebook sizin için iyi. TPM 2.0'da var. Harici ekran kartıda var. Arada oyun oynarsanız iyi olur olması.

Teşekkürler öneri için, şu anlık bilgisayarımı satarsam Mac'e geçmeyi düşünüyorum, farklılık yenilik olsun diye. Ama biraz daha araştıracağım kullandığım programları, uygulamaları belki desteklemiyordur.(oyun konusunda da biraz düşüneceğim) İleride pişmanlık çekmemek için. Mac olmazsa önerdiğiniz laptoplara bakacağım. :)

Hocam bende sizinle aynı durumdaydım. Çok fazla oyun oynuyordum. Bazen gerçekten çok sıkılıyordum artık ve oyun oynamak istemiyordum. Yani artık oyun oynamayı bırakmalıyım diyordum. Daha yararlı bir şeyler yapmak istiyordum. O anki bütçemle gittim 2012 MacBook Pro aldım. Yani şöyle diyim. Eğer ağır bir şey yapmayacaksınız bütün ihtiyaçlarınızı karşılar .

Onun dışında MacBook kullanmaya başlayınca garip bir şekilde bir motivasyon geliyor. Ben uzun zamandır yazılımla uğraşmak istiyordum. Başladım. Yani o tarz şeylere yönelebilirsiniz. En azından kendinize bir şeyler katabilirsiniz. ve gerçekten verdiğiniz paraya değiyor. Bu cihaza 2700 lira verdim. Windowslu bir 2700 liralık cihaz ile heralde kanser olurdum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Eğer yeni model alamayacaksanız da size tavsiyem 2015 Mac Pro almanız. 2015 serisi çok güzel. 4000-4500 bandında bulabilirsiniz. Her türlü işinizi de görür. Paralell desktop ile windows kurabilirsiniz eğer çok ihtiyacınız olursa. Ama hiç gerek kalmıyor.

Hocam bende sizinle aynı durumdaydım. Çok fazla oyun oynuyordum. Bazen gerçekten çok sıkılıyordum artık ve oyun oynamak istemiyordum. Yani artık oyun oynamayı bırakmalıyım diyordum. Daha yararlı bir şeyler yapmak istiyordum. O anki bütçemle gittim 2012 MacBook Pro aldım. Yani şöyle deyim. Eğer ağır bir şey yapmayacaksınız bütün ihtiyaçlarınızı karşılar.

Onun dışında MacBook kullanmaya başlayınca garip bir şekilde bir motivasyon geliyor. Ben uzun zamandır yazılımla uğraşmak istiyordum. Başladım. Yani o tarz şeylere yönelebilirsiniz. En azından kendinize bir şeyler katabilirsiniz. Ve gerçekten verdiğiniz paraya değiyor. Bu cihaza 2700 lira verdim. Windows'lu bir 2700 liralık cihaz ile herhalde kanser olurdum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Eğer yeni model alamayacaksanız da size tavsiyem 2015 Mac Pro almanız. 2015 serisi çok güzel. 4000-4500 bandında bulabilirsiniz. Her türlü işinizi de görür. Paralell desktop ile Windows kurabilirsiniz eğer çok ihtiyacınız olursa. Ama hiç gerek kalmıyor.

Teşekkürler önerin için.
Mac almayı kesinleştirdim MacBook M1 2020 alacağım. Fakat 8 GB mı 16 GB mı almak arasında kararsız kaldım. Sizin belleğiniz ne kadar. 8 GB yeterli olur mu acaba? Uzun süre götürür mü ki.

Geri
Yukarı