Çözüldü Windows'u açarken birden fazla seçenek çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Selam hocalarım Windows'u normal açarken birden fazla Windows seçeneği çıkıyor diğerlerini nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• 2E8052AB-95BA-44C6-BC73-B2C00A48F37F.jpeg
    2E8052AB-95BA-44C6-BC73-B2C00A48F37F.jpeg
    237,8 KB · Görüntüleme: 49
Çözüm
Selam hocalarım Windows'u normal açarken birden fazla Windows seçeneği çıkıyor diğerlerini nasıl silebilirim?
Kullanmadıklarını Sistem Yapılandırması üzerinden silebilirsin. Olası bir veri kaybı durumunda sorumluluk almam yapıp yapmamak sana bağlı.
Anladım hocam sağ olun. Oraya yan diskteki Ubuntu'yu da koyma şansım var mıdır?
Ubuntu'yu Windows Boot Manager ile baslatamazsiniz, yani hayir. Sadece diger Windows sistemleri ekleyebilirsiniz.
Ubuntu ya da baska bir isletim sistemi arasinda secim yapmak icin GRUB kullanabilirsiniz. GRUB, Windows'u boot etmez, Windows Boot Manager'ini acar sadece.

Bu arada GRUB zaten Ubuntu ile birlikte yukleniyor, eger BIOS'tan Ubuntu'yu secip acilista Windows'u goremiyorsaniz ufak birkac komutla tanitilir.

Bende Varsayılan OS yazdığı için o şekilde belirttim.

Eki Görüntüle 1403276
Evet, ilk mesajimda belirttigim gibi Gecerli OS yazmasina gore karar verilmeli hangisinin silinecegine.

Son düzenleme:
Ubuntu'yu Windows Boot Manager ile baslatamazsiniz, yani hayir. Sadece diger Windows sistemleri ekleyebilirsiniz.
Ubuntu ya da baska bir isletim sistemi arasinda secim yapmak icin GRUB kullanabilirsiniz. GRUB, Windows'u boot etmez, Windows Boot Manager'ini acar sadece.

Bu arada GRUB zaten Ubuntu ile birlikte yukleniyor, eger BIOS'tan Ubuntu'yu secip acilista Windows'u goremiyorsaniz ufak birkac komutla tanitilir.

Evet, ilk mesajimda belirttigim gibi Gecerli OS yazmasina gore karar verilmeli hangisinin silinecegine.
Çok teşekkürler hocam. GRUB'da evet gözüküyor Ubuntu ve Windows Boot Manager. Ben sadece Windows Boot Manager'ın arayüzü daha modern diye demiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı