Çözüldü Windows 10'da Windows'u Etkinleştir Çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aslanpence

Femtopat
Daha fazla  
Windows siyah ekranda sağda yazı çıkıyor. Recep Baltaş'ın videosuyla yaptım, şimdi anahtar girmem gerekiyor galiba.

Tamam yazı çıkmaya devam edecek ama çalışır yani değil mi illa almam gerekmez.

Hocam tam bilmiyorum ama yanlışım varsa arkadaşlar düzeltin. Eğer orijinal Windows yüklediysen 30 günlük deneme süresi var bitince Key girmezsen kitleniyor diye biliyorum ama crackli ise 30 gün dolsa da kitlenmez ama sana önerim orijinal Win kullan ve arkadaşlarında dediği gibi internette Win 10 Home, Pro Key'ler satılıyor. Win 10 Home da hem OEM var hem retial. Win 10 Pro kullanıyorsan OEM, retial, MAK Key var.
Key anlamları:
OEM: Anakarta yapışır formatta atsan tanır Key'i silemezsin
Retial: Bir PC de aktif olarak kullanabilirsin format atınca tekrar girmen gerekir. Ama sen kullanırsan başkası aynı anda kullanamaz tek bilgisayarda aktif olacak.
MAK: Şirketlerde tek Key ile bir sürü PC'yi aktifleştiriyor. O yüzden MAK olmamasına dikkat et sana bir başkasının kullandığı Key'i verir çalışır mı çalışır fakat senin Key'den aynısından başkaları da kullanıyor olabilir o sırada.

Almasam ne olur ve ücretsiz yok mu?

Bilmiyorum linç yer miyim burada ama YouTube dada videosu var CMD üzerinden 3 satır kod giriyorsun ve puf! Aktif oluyor ben yaklaşık 1 1.5 yıldır kullanıyorum yakın çevremdeki çogu arkadaşta bu şekil yapıyor hiçbir sıkıntı yaşamadık ama elbette orijinal almak daha iyi ama Türkiye şartlarında bir windowsa 1 2K verilir mi tartışılır? Ben lisanslı almayarak RAM'im ve ssd+hdd aldım fazladan sisteme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı