Windows'u başka diske taşıdıktan sonra eskisi silinmeli mi?

Muhammet Durmaz

Decapat
Daha fazla  
Gençler yeni Kingston SSD aldım, Acronis True Image programi ile diski klonladim(eski hard diskimdeki tum dosyalari yeni aldigim SSD'nin icine kopyaladim). Her şeyi hard diskten SSD'nin içine attım. Windows dosyaları hem eski yerinde hem de taşıdıgim SSD'nin orada var. Sorum şu harddiskteki winwows dosyalarini ve diger tum dosyaları silsem sıkıntı olur mu? İlk hard diske kurulmustu Windows eskiden, şimdi oradakini silsem sıkıntı olmaz değil mi? SSD de var her şeyin kopyası? Bir yardımcı oluverin. Başka bilmem gereken bir şey varsa yazarsanız sevinirim.

Program aracılığıyla kopyalayınca çalışıyor mu ?

Ben bu olayları bilmiyorum hiç. Kingston'un sitesinde nasıl kopyalanacağı anlatılıyordu, dedikleri program ile
(Acronis True Image) her şeyi kopyaladım hard diskten SSD'ye. Simdi her şey hem hard diskte var hem de SSD de var. Ben en iyisi riske atmayayım SSD'nin içindeki windows dosyalarını sileyim, ya da biri bir şey diyene kadar beklerim. Dediğin gibi ben de hâlâ harddiskteki windowsun kullanildigini düşünüyorum. Geri kalan kendi dosyalarimi da hard diskten sileyim, ssd dekiler dursun. Bir bilen varsa bir şey desin.

Program aracılığıyla kopyalayınca çalışıyor mu ?
Bilmiyorum, bu konu da bilgim yok. ben de onu merak ediyorum.

Şimdi şöyle bir şey keşfettim. Bilgisayardaki disklere hız testi yaptim ve windows ssd nin içindeymiş şuan. O klonlama programi kendi ayarlamış sanırsam. Windowsun oldugu C diskinde hız 3500 kusurat çıktı, diğer disklerde 150 buradan windowsun ssd de olduğunu anladım. Şimdi ne yapayim sileyimmi harddiskteki kopyalarını?!?

Son düzenleme:
Bence windows dosyalarını hdd'den silin sadece önemli şeyler kalsın sıfırdan format atın ssd biçimlendirin üstüne kurun.Temiz olur.Hdd'eye dokunmayın ama

Yeni konular

Geri
Yukarı