Çözüldü Windows'u format atmadan başka diske taşımak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Bursa
Merhaba, şimdi benim bilgisayarımda M.2 256 GB SATA 128 GB SSD var. Ben oyunları falan kurmak için 2TB'lık bir HDD almayı düşünüyorum. HDD aldığımda M.2 SSD'de ki oyunları klonlayarak HDD'ye taşıyacağım Windows'u da M.2'ye taşımak istiyorum ama format atmadan ve dosya kaybı olmadan yapmam lazım. Aynı klonloma yöntemi ile Windows'u da taşıyabilir miyim yoksa başka bir yöntemi mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, şimdi benim bilgisayarımda M.2 256 GB SATA 128 GB SSD var. Ben oyunları falan kurmak için 2TB'lık bir HDD almayı düşünüyorum. HDD aldığımda M.2 SSD'de ki oyunları klonlayarak HDD'ye taşıyacağım Windows'u da M.2'ye taşımak istiyorum ama format atmadan ve dosya kaybı olmadan yapmam lazım. Aynı klonloma yöntemi ile Windows'u da taşıyabilir miyim yoksa başka bir yöntemi mi var?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki bu olabilir ama emin değilim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Hocam windows zaten SSD'de değil mi?

Hocam kurarken windowsu m2'ye kurmak yerine yanlışlıkla sataya kurmuşum şimdi m2 ssd çok dolu o yüzden başka disk alıp m2'yi boşalttıktan sonra windowsu m2'ye taşımak istedim.
Hocam pardon yanlış okumuşum dediğinizi m.2 sata ssd olarak anladım. Hocam bence yapmayın temiz kurulum yapın.

Çözüm bu dostum ama bunu yapmadan önce Windows'un sorun çıkarmayacağından emin olamazsın bunun için bir USB belleği Windows kurulum belleği olarak ayarlamalısın eğer bir sorun oluşursa onarma seçeneklerini kullanabilirsin.

Çözüm bu dostum ama bunu yapmadan önce Windows'un sorun çıkarmayacağından emin olamazsın bunun için bir USB belleği Windows kurulum belleği olarak ayarlamalısın eğer bir sorun oluşursa onarma seçeneklerini kullanabilirsin.
Hocam windows 11 kurarken Rufus üzerinden format usb'si hazırlamıştım onu mu diyorsunuz yoksa başka bir şekilde mi hazırlamam lazım?

Hocam Windows 11 kurarken Rufus üzerinden format USB'si hazırlamıştım onu mu diyorsunuz yoksa başka bir şekilde mi hazırlamam lazım?

Aynı şekilde bir USB hazırlamanı tavsiye ediyorum eğer klonlama işlemi sonrasında bir sorun oluşursa onarım diski olarak kullanmanı için.

Geri
Yukarı