Rehber Windows'u Etkinleştirmeden Kişiselleştirmek (Korsan Olmadan)

(not: Bu rehberde korsana yer verilmemiştir)

1. yöntem - temiz kurulumdan sonra internete bağlanmadan önce kişiselleştirmek.

Temiz kurulumdan sonra internete bağlanmadan Windows kişiselleştirme ayarlarınızı yapın, internete bağlı olmadığından Windows lisans denetlemesi yapamayacak ve böylelikle kişiselleştirme ayarlarınızı yapabileceksiniz.

2. yöntem - ek yazılımlar ile kişiselleştirme yapmak (korsan değil)

- Windows rengini ve temayı etkinleştirmeden değiştirmek için:

Kayıt defteri dosyasını indirin ve açıp onaylayın. INDIR

Tema değiştirmek için "personalize (classic) > theme settings" yolunu izleyin ve gelen pencereden istediğiniz temayı uygulayın.

Eki Görüntüle 512304

Rengi değiştirmek için masaüstüne sağ tıkayın, ve "personalize (classic) > color and apperance" yolunu izleyin.

Eki Görüntüle 512297

Ve gelen pencereden renk ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 512300

Bu menüyü kaldırmak için bu kayıt defteri dosyasını indirin ve açıp onaylayın: LINK

- Windows'u etkinleştirmeden karanlık temayı kullanma:

Winaero tweaker yazılımını indirin: INDIR

Programı açtıktan sonra sol taraftan "Dark color scheme" kısmına gelin, Windows gezgininin karanlık olmasını istiyorsanız "System uses light theme" seçeneğinin tikini kaldırın, metro uygulamalarının karanlık olmasını istiyorsanız "apps use light theme" seçeneğinin tikini kaldırın, eğer her şeyin karanlık olmasını istiyorsanız ikisinin de tikini kaldırın.

Eki Görüntüle 512308

Ayarlarınızı yaptıktan sonra oturumu kapatıp açmanız gerekecektir, bunun için sol alttaki "sign out Now" butonuna tıklayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 512313

- Windows'u etkinleştirmeden kilit ekranı arka planı fotoğrafını değiştirmek:

Winaero tweaker yazılımını indirin: INDIR

Programı açtıktan sonra sol kısımdan "default lock screen background" bölümünde gelin ve "browse" butonuna tıklayıp istediğiniz fotoğrafı seçin sonra da "change default lock screen background" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 512323

- Windows'u etkinleştirmeden kullanıcı fotoğrafını değiştirme:

Dosya gezgininden "C:\ProgramData\Microsoft\User account pictures" konumuna gidin. (klasör görünmez ise gizli dosyaları göster seçeneğini etkinleştirin)

İstediğiniz kullanıcı fotoğrafının ismini dosya konumundaki tüm dosyaların aynısı yapın.

Örnek:

Eki Görüntüle 512326

Sonra da istediğiniz kullanıcı fotoğraflarını varsayılan kullanıcı fotoğrafları klasörüne atın ve "hedefteki dosyayı değiştir" seçeneğini seçin. bunu yapmadan önce varsayılan fotoğrafları yedeklemeyi unutmayın.

Rehberi ben hazırladım, bu konuda korsana yer verilmemiştir.
Rehberdeki kullanıcı fotoğrafını değiştirme yöntemi hariç tüm yöntemleri etkin olmayan Windows 10 1909 ve 2004 sürümünde denedim ve çalışıyor, kullanıcı fotoğrafı değiştirme yöntemininde çalışacağını düşünüyorum.

Gerek yok Google'den fotoğrafı farklı kaydet deyip fotoğrafa sağ tık yapıp masaüstü arka planı olarak ayarla diyebiliriz :)

Geri
Yukarı