Windows'u HDD'den SSD'ye geçirmek

Barisace06

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar 1 TB Hafızalı harddiskim mevcut ve yarısı dolu, durumda ben de bilgisayarı hızlandırma amaçlı 120GB'lık bir SSD aldım ve bilgisayarıma yerleştirdim.

HDD'den disk klonlama ile SSD'ye dosya aktarmam mümkün değil çünkü SSD'nin alanı sadece 120GB ben de bu nedenle mevcut HDD'mde sadece Windows'u SSD'ye taşımak istiyorum bunun mümkünatı var mıdır?

Olsa bile windows'un verimsiz ve hatalarla çalışacağını tahmin ediyorum yinede tam anlamadığım için net yorum yapmak istemiyorum ama bildiğim kadarıyla sanırım olmaz.

İyi forumlar 1 TB Hafızalı harddiskim mevcut ve yarısı dolu, durumda ben de bilgisayarı hızlandırma amaçlı 120GB'lık bir SSD aldım ve bilgisayarıma yerleştirdim.

HDD'den disk klonlama ile SSD'ye dosya aktarmam mümkün değil çünkü SSD'nin alanı sadece 120GB ben de bu nedenle mevcut HDD'mde sadece Windows'u SSD'ye taşımak istiyorum bunun mümkünatı var mıdır?
Hocam klon yapılıyor ama , temiz bir kurulum yaptıkran sonra o dosyalar klonlanıp daha sonra format yerine bu klon kullanılıyor. Ama senin sistem dosya ve programlarla dolu klon ne kadar başarılı olur bilemem. Benim bilgim bu yönde.

Olsa bile windows'un verimsiz ve hatalarla çalışacağını tahmin ediyorum yinede tam anlamadığım için net yorum yapmak istemiyorum ama bildiğim kadarıyla sanırım olmaz.
HDD nin bir kısmı C ve içinde windows var. Şimdi şöyle yapmamız gerekiyor galiba. (Hatam varsa düzeltin lütfen.) Öncelikle HDD deki C diskini temizleyip disk birleştirme yapıp, D diski yapıyoruz. SDD ye de windows kuracağız. Tam olarak böyle anladım.

Bende senin gibi yapacaktım sitede videosu mevcut. Fakat sıfır bir ürüne sıfırdan bir işletim sistemi kurmak daha mantıklı geldi. Sen bilirsin ama taşınmış bir işletim sistemi ne kadar sağlıklı olur onu düşün.

İsterseniz diskinizi bölün (küçültün farklı birimlere D,E,F gibi) ve ana sürücü olan C: de tam klonlama yapabileceğiniz kadar alan bırakın, yani çok yüksek alan harcıyan dosyalarınızı küçülttüğünüz birimlere aktarın böylece ana sürücünüz olan ve aynı zamanda işletim sisteminin de bulunduğu sürücüyü tam klon yapabilirsiniz.

Evet biliyorum o kadar yüklü dosyayı sıfırdan indirmek zor olacak ama bence de en temizi temiz kurulum yapmak. Zira bende yakında Adata SU650 almayı düşünüyorum ve alınca 700 GB dosyam olmasına rağmen temiz kurulum yapacağım. Çünkü Windows taşımak pek mantıklı gelmiyor. Belli mi olur taşırken hata falan çıkar şansıma. Onun için en iyisi temiz kurulum bence.(y)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı