Windows'u Mac'e benzetmek için program önerisi

E yazın YouTube'a... neyse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunlar kastırır mı? İmzmdaki laptopu kullanıyorum.

Türkçe mi konuştun anlamadım bir video yada rehber atabilir misin?
Evet Türkçe :D . Demek istediğim herhangi bir Ubuntu+Debian yada Arch tabanlı(Linux bilmiyorsanız ellemeyin) kurarsanız benzetirsin baya internette rehberleri var Linux için. Ayrıca VALORANT oynuyormussun Linux'da VALO yok.

Evet Türkçe :D . Demek istediğim herhangi bir Ubuntu+Debian yada Arch tabanlı(Linux bilmiyorsanız ellemeyin) kurarsanız benzetirsin baya internette rehberleri var Linux için. Ayrıca VALORANT oynuyormussun Linux'da VALO yok.
Hayır belki ileride yeni bir bilgisayarım olursa bu laptopa ubuntu kurmayı düşünüyorum ama şuan değil.
İmzayı göremiyorum ama küçük programlar. Pek farkmez. Sadece sistemi bozabilir. Başta geri yükleme noktası oluşturmak lazım.
RocketDock ta bozabilir mi?

İmzayı göremiyorum ama küçük programlar. Pek farkmez. Sadece sistemi bozabilir. Başta geri yükleme noktası oluşturmak lazım.
İmzası Laptop: İntel İ-5 4210U, Nvidia GeForce 840m, 8 GB RAM DDR3 ve 1TB HDD
Ayrıca HDD ile Windows 10 mu kullanıyorsun? SSD hızını bilmiyorken HDD Windows 10'a hızlı diyordum. İşlemcin destekliyor eski ve U işlemcin var. Bence 8.1 kur. Hem 8 GB Ram olduğu için daha rahat olur.
Hayır belki ileride yeni bir bilgisayarım olursa bu laptopa ubuntu kurmayı düşünüyorum ama şuan değil.

RocketDock ta bozabilir mi?
Rocket Dock bozma ihtimal %0.01 felandır.
Ben Ubuntu'ya Buguntu diyorum. Gnome'de hantal çalışıyor ve çok buglu. Tercihiniz Ubuntu veya Debian tabanlı Distrolar olabilir. İlk başlıyorsam tercihim Mint Cinnamon veya XFCE, Fedora veya Kubuntu, Xubuntu olurdu.

İmzası Laptop: İntel İ-5 4210U, Nvidia GeForce 840m, 8 GB RAM DDR3 ve 1TB HDD
Ayrıca HDD ile Windows 10 mu kullanıyorsun? SSD hızını bilmiyorken HDD Windows 10'a hızlı diyordum. İşlemcin destekliyor eski ve U işlemcin var. Bence 8.1 kur. Hem 8 GB Ram olduğu için daha rahat olur.

Rocket Dock bozma ihtimal %0.01 felandır.
Ben Ubuntu'ya Buguntu diyorum. Gnome'de hantal çalışıyor ve çok buglu. Tercihiniz Ubuntu veya Debian tabanlı Distrolar olabilir. İlk başlıyorsam tercihim Mint Cinnamon veya XFCE, Fedora veya Kubuntu, Xubuntu olurdu.
Evet HDD ile Windows 10 kullanıyorum hem de çok yavaş bir HDD ile. Zaten ilk aldığımızda 8 di. Ben eski işletim sistemleri kullanamyı sevmiyorum hatta BIOS tan tpm varsa win11 kurmayı düşünüyorum.

Zaten şuan değil belki 2-3 yıl sonra yeni bir bilgisayarım olursa oyunda oynamayacağım için mint veya ubuntu kurmayı düşünüyordum. O zaman konu açarım.

Daha önce başka bir konuya mesaj bırakmıştım, işinizi görebilir.

Geri
Yukarı