"Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?" ekranında ne yapılamlı?

erdenet

Hectopat
2 sürücüm var, SSD olan C ve HDD olan D. Bunun harici sürücüleri silsem ne olur? Ve Windows'u kuracağım sürücüyü biçimlendirmeli miyim? Bunlar haricinde yapmam gereken bir şey var mı Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz ekranında?

Not: Moderatör başlığı düzenliyorsun, alıştım da bari doğru düzenle. Yapılamlı ne?

Son düzenleme:
Windows C'de ise, D'yi sıfırlamak istemiyorsanız D hariç tüm bölümleri silmelisiniz. Sonra silinen bölüme tıklayıp yeni diyip devam edebilirsiniz.

Windows'u SSD'ye yükleyin ayrıyeten biçimlendirme de sürücülerin içindeki dosyaları silmene yarar ona göre yap. Eğer sıfırdan kuracaksan biçimlendir.

Windows C'de ise, D'yi sıfırlamak istemiyorsanız D hariç tüm bölümleri silmelisiniz. Sonra silinen bölüme tıklayıp yeni diyip devam edebilirsiniz.
Yeni ne işe yarıyor bilmiyorum ama C ve D hariç tüm sürücüleri sildim. Windows’u kuracağım sürücüyü biçimlendirdim ama Yeni seçeneğine tıklanmıyor, kapalı. Windows’u kuracağım sürücüye tıklayıp ileri diyorum.

Gördüğün tüm partisyonları sil, yalnızca 2 tane disk olarak görünecek. SSD'yi seçip "Devam" butonuna bas, kendisi her şeyi otomatik ayarlıyor zaten. Ekstra adıma gerek yok.

"Yeni" butonu istediğin boyutta partisyon oluşturuyor, çalışabilmesi için boş disk alanının seçili olması gerekiyor.

"Biçimlendirme" butonu, seçilen partisyonu biçimlendiriyor. "Sil" ise partisyonu siliyor. Bunları biliyorsun zaten.

Geri
Yukarı