Windows'u sabit diskten SSD'ye taşırken SSD görünmüyor

nomad1903

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde HP Pavilion Power 15 laptop var. 250 GB'lik bir SSD taktım ve HDD'deki Windows'u SSD'ye klonladım. Sistemin SSD'den açılmasını istiyorum fakat Boot option da OS Boot seçeneğindeki HDD'yi SSD ile değiştiremiyorum. OS Boot'a bastığımda hem takılı HDD hem de SSD gözüküyor ancak SSD'yi seçemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Not: BIOS'u güncelledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal EFI bölümleri hala HDD'de kaldı. Temiz kurulumdan yanayım her zaman, eğer temiz kurulum yapacaksan bunu yaparken diskteki bütün bölümleri diskpart kullanarak sil.
HDD'yi çıkarıp. SSD'yi boot edip. HDD'yi sonradan takmayı deneyin.
Format attıktan sonra sistem dosyalarını klonladım. Dediğiniz gibi temiz bir kurulumu nasıl yapacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamen temiz kurulum için buradaki bütün partition'ları silmen gerekiyor. Yedek tuttuğun disk varsa onu sök. Kurulumda sadece sisteme takılı diskler gözükmeli, kurtarma vb. gibi şeyler olmamalı.

Büyük ihtimal EFI bölümleri hala HDD'de kaldı. Temiz kurulumdan yanayım her zaman, eğer temiz kurulum yapacaksan bunu yaparken diskteki bütün bölümleri diskpart kullanarak sil.
HDD'yi çıkarıp. SSD'yi boot edip. HDD'yi sonradan takmayı deneyin.
Kurtarma diski d sürücüsünde görünüyor. D sürücüsü de Hdd nin içinde. Klonlamaya bu d sürücüsünü de eklesem olur mu?

Geri
Yukarı