Windows'u silmeden Harddisk Bölmek

Serkanx027

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba kısa bir düre önce Vatan'dan Asus X542UR modelli notebook aldım. Ancak orada kurulum yapan arkadaş Harddiski C ve D olarak ikiye bölmemiş. Format atmadan disk bölmeyi denedim ancak en fazla 300 GB küçülüyor daha 600 GB boş yer olmasına rağmen. Şimdi ben bu bilgisayardaki orijinal Windows 10'u silmeden sistemi en baştan kurmaya nasıl alabilirim?

Minitool Partition Wizard ile bölüntüyü küçültebilirsin. Tekrardan kurmak istersen direk tüm bölümleri silebilirsin sakıncası olmaz. Zaten OEM key olduğu için lisans anahtarın silinmez.

Ben de Vatan'dan yeni bir laptop aldım ve benimkinde de sadece C diski vardı. Windows'un kendi disk bölme programıyla ancak 245 GB'lik yeni disk elde edebildim, windows 10'a has bir durum herhalde. Yani diskin yarısı kadar yeni disk elde edilebiliyor.

Arkadaşlar merhaba kısa bir düre önce Vatan'dan Asus X542UR modelli notebook aldım. Ancak orada kurulum yapan arkadaş Harddiski C ve D olarak ikiye bölmemiş. Format atmadan disk bölmeyi denedim ancak en fazla 300 GB küçülüyor daha 600 GB boş yer olmasına rağmen. Şimdi ben bu bilgisayardaki orijinal Windows 10'u silmeden sistemi en baştan kurmaya nasıl alabilirim?
Kardeş bekle programa gerek yok. Fotoğraflara bak:
DİSK BÖLME 1.jpg
DİSK BÖLME 2.jpg
DİSK BÖLME 3.jpg
DİSK BÖLME 4.jpg
DİSK BÖLME 5.jpg
DİSK BÖLME 6.jpg
DİSK BÖLME 7.jpg
DİSK BÖLME 8.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı