Windows'u uykuya alma nasıl açılır?

MasCoN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde Windows 8.1'den Windows 10'a geçtim aslında pek oralı olamamıştım ama geçtim. Bu laptopu Online ders ve video film tarzı şeyleri izlemek için kullanıyorum. Dün içini temizleyip Windows 10 yükledim ama bilgisayarda uyku modu diye bir şey yok. Windows'um lisanslı sadece kapat ve yeniden başlat var. Nasıl uyku modu eklerim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela hangi sürücüler
Bir de bir sorunum daha var ekran kartı M.230'dan HD 8500M oldu anlamadı sürücler güncel.
O zaman bunu deneyin.
Denetim masasına girin, büyük simgeler kısmına tıklayın. Orada güç yerini göreceksiniz, ona basın.
Sonrasında açılan ekranda sol üst köşede, güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmına basın. Çıkan ekranda seçenekler çıkacak, eğer seçebiliyorsanız uyku ile alakalı olanı seçin. Seçemiyorsanız, şu anda kullanılmayan ayarları değiştir kısmına basıp seçin.

Ekran Görüntüsü (13).png

En sonda bu ekrana gelmeniz lazım. Eğer seçilmiyorsa yukarıda bulunan sarı mavi işarete tıklayıp seçin.
Mesela hangi sürücüler
Bir de bir sorunum daha var ekran kartı M.230'dan HD 8500M oldu anlamadı sürücüler güncel.

Maalesef öyle bir şey yok.
Yapabildiniz mi?

O zaman bunu deneyin.
Denetim masasına girin, büyük simgeler kısmına tıklayın. Orada güç yerini göreceksiniz, ona basın.
Sonrasında açılan ekranda sol üst köşede, güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmına basın. Çıkan ekranda seçenekler çıkacak, eğer seçebiliyorsanız uyku ile alakalı olanı seçin. Seçemiyorsanız, şu anda kullanılmayan ayarları değiştir kısmına basıp seçin.

Sadece hazırda beklet var.

Geri
Yukarı