Windows'un anakart logosu ile açılmasını sağlamak

ALİ YLDZ

Hectopat
İyi akşamlar Technopat ailesi:
Benim bir soru sormak istetim merakından.
Windows açılırken anakart logo görmek istiyorum. Windows logo istemiyorum. Gigabyte, ASUS, MSI, ASRock gibi marka chipset logosu görmek.
UEFI Windows kurunca veya Boot edince Windows 10 logo görürsem ne yapmalıyım?
Yorum ve cevaplar için teşekkürler.

İyi akşamlar Technopat ailesi:
Benim bir soru sormak istetim merakından.
Windows açılırken anakart logo görmek istiyorum. Windows logo istemiyorum. Gigabyte, ASUS, MSI, ASRock gibi marka chipset logosu görmek.
UEFI Windows kurunca veya Boot edince Windows 10 logo görürsem ne yapmalıyım?
Yorum ve cevaplar için teşekkürler.
BIOS'ta Full Logo Screen şeklinde bir ayar olması lazım. Onu kontrol edin.

Günaydın Technopat ailesi: Ben USB 2.0 Windows 10 yazdım GPT ve UEFI CSM yok olarak ayarladım ama NTFS oldu FAT32 dosya sistemi yoktu sadece NTFS vardı bir de ISO dosyasını da yeniledim birkaç hafta önce ama aynı oldu ne yazıkı MSI, Gigabyte, ASUS vb markalarda Secure Boot kapatmak ama bunu yaparken UEFI devre dışı bırakmak istemiyorum Secure Boot devre dışı kalınca kine UEFI kurulum yapabilir miyim?
Şimdiden yorum cevap için teşekkürler iyi günler.

Günaydın Technopat ailesi: Ben USB 2.0 Windows 10 yazdım GPT ve UEFI CSM yok olarak ayarladım ama NTFS oldu FAT32 dosya sistemi yoktu sadece NTFS vardı bir de ISO dosyasını da yeniledim birkaç hafta önce ama aynı oldu ne yazıkı MSI, Gigabyte, ASUS vb markalarda Secure Boot kapatmak ama bunu yaparken UEFI devre dışı bırakmak istemiyorum Secure Boot devre dışı kalınca kine UEFI kurulum yapabilir miyim?
Şimdiden yorum cevap için teşekkürler iyi günler.
Evet, yapabilirsin. Zaten UEFI cihazları tanıması için secure boot kapalı olması lazım. Dosya sistemi de NTFS olmalı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı