Windows'un hangi sürümü daha iyi?

SadoDayi

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 sistemimi hala 11'e yükseltmedim ve yükseltip yükseltmeme konusunda da kararsızım. İnsanların genel olarak hangisini kullanmayı tercih ettiğini merak ettim o yüzden ankete katılırsanız sevinirim.

Anket eklememişsiniz. Windows 10 uzun süredir önemli güncellemeleri aldığı için en stabil versiyon durumunda halihazırda, ancak benim gibi arayüzden sıkılanlar için daha basit ve sade arayüz için Windows 11'e geçenler de var. Aralarındaki performans farkı inanın kayda değer değil.

11 kullanıyorum, sistemim yeni, arayüzünü beğeniyorum, monitörüm büyük olduğundan başlat çubuğunun ortada yer alması işime yarıyor.

Windows 10 desteği kesilene kadar Windows 10 tercihimdir. Sırf Windows 11'in tasarımını seviyorsanız geçebilirsiniz tabi ki.

İhtiyacınıza göre kullanın.

Neden Windows 11 kullanmalıyım sorusunu sormanız gerekiyor. Performans konusunda endişeleriniz varsa haklı olabilirsiniz, eski donanımlar windows 11 de performans düşüşlerine sebep olabilir, haricinde 10'dan 11'e geçmek için bir sebep göremiyorum. Sorun tema ise tek tıkla Windows 10'a binlerce tema yükleyebilirim.

Windows 10 sistemimi hala 11'e yükseltmedim ve yükseltip yükseltmeme konusunda da kararsızım. İnsanların genel olarak hangisini kullanmayı tercih ettiğini merak ettim o yüzden ankete katılırsanız sevinirim.

Ortalama bir sistemin varsa tamamen tercih meselesi Gaming performansi cok etkilemiyor. Ben yazilimci oldugum icin ekrani bolme ozelligi cok isime geliyor o yuzden yukselttim

11'e Geçmek için şu an pek bir sebep yok. Bence desteği kesilene kadar Windows 10'da kalın.

Windows 11 Görünüm olarak Windows 10'a göre daha modern aralarında ki performans farkıda çok az bazı durumlarda Windows 11 daha iyi performans sergiliyor. Zaten güncel donanıma sahip sistemlerde Windows 11 daha iyi çalışıyor. Sisteminiz orta üst düzey bir sistemse ve TPM2.0 ve Secure Boot bulunuyorsa geçebilirsiniz.

Benim orta derece sistemim TPM2.0 ve Secure Boot bulunduğu için sorunsuz çalışıyor. (İşlemcim Windows 11'i resmi olarak desteklemiyor)

Geri
Yukarı