Windows'un orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

544148

Centipat
Merhaba sayın Technopat üyeleri, 2-3 ay olacak bilgisayarımı formatlattırmıştım. Tabii bu eski bir bilgisayar ve bilgisayarcıya orijinal deneme sürümünü kurmasını rica ettim ancak nedense Windows etkinleştir yazısı gözükmüyor. Acaba orijinal olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ve bilgisayar crack ise de Microsoft Store hesabıma giriş yapabilir miyim ve oyunları orijinal şekilde oynayabilir miyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba sayın Technopat üyeleri, 2-3 ay olacak bilgisayarımı formatlattırmıştım. Tabii bu eski bir bilgisayar ve bilgisayarcıya orijinal deneme sürümünü kurmasını rica ettim ancak nedense Windows etkinleştir yazısı gözükmüyor. Acaba orijinal olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ve bilgisayar crack ise de Microsoft Store hesabıma giriş yapabilir miyim ve oyunları orijinal şekilde oynayabilir miyim?
crack değil kms hesaplarına girersin ama key alanı tavsiye ederim

Crosoft Store hesabıma giriş yapabilir miyim ve oyunları orijinal şekilde oynayabilir miyim?

Evet oynayabilirsin diye biliyorum zaten normalde microfostun kendi sitesinde lisans anahtarları 3000 TL'den başlıyor yani internetten alsanız da pek etik olmuyor not yanlış olabilirim.

Cmd'yi açıp slmgr /xpr yazınca makine kalıcı olarak etkinleştirildi gibi bir şey yazıyordu pek hatırlamıyorum. Öyle yazıyorsa orjinaldir.

Ayarlar / Sistem / Sistem Bilgisi / Ürün Anahtarı ve Etkinleştirme / Etkinleştirme Durumu

Bu yolu takip edebilirsiniz ama anahtar girilmedi, hwid ya da kms gibi araçlar kullanıldıysa (ki hwid'i öğrenmeniz biraz zor ama) görev yöneticisinde çalışan servisleri bir kontrol edin, kms ya da bilinmeyen bir servis varsa orjinal demek imkansız ve sistemin gömülü bir lisans anahtarı yoksa, format sonrası hiçbir yer size orjinal key girmez (formatı 2-3Bin'e atmadıysa..)

MS sizi kara listeye almadığı sürece tüm servisleri kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı