WINLOGON_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

Kaykaysürenkedi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
*i5 12500H, RTX3050Tİ,16GB RAM.*
Meslek
Öğrenci
Merhaba dün Windows güncellemesi yaptı sistem. Sistemi kapatırken güncelle ve kapat yazıyordu bastım. Sonra kapandı. 1 daha açmak istediğimde aşağıdaki gibi hata oluyor yeniden başlatılıyor. Daha sonra diğer fotoğraftaki gibi oluyor. Sorun gider/gelişmiş seçenekler/ güncellemelel/ kalite ve diğer güncelleme de bulunamadi gibi bir şey yazıyor. Anlayacağınız sistemi açamıyorum. ASUS logosundan sonra açılmak yerine reset atıyor. Neden oluyor daha güncellemeden sonra bu başıma geldi.

20210906_175620.jpg
20210906_175417.jpg
20210906_180121.jpg

Minidump için bilgisayarı açmam lazım. Açılmıyor ki...

Son düzenleme:
Format, en temiz çözümü bu hatanın.

Birkaç kere bu hatayı yaşadım.

İstersen bir tanıdığının bilgisayarından System Recovery flaşı oluştur ve onarım dene.
Daha doğrusu imkan varsa diyeyim.

Format, en temiz çözümü bu hatanın.

Birkaç kere bu hatayı yaşadım.

İstersen bir tanıdığının bilgisayarından System Recovery flaşı oluştur ve onarım dene.
Daha doğrusu imkan varsa diyeyim.
Hocam benimki W10 Pro, tanıdığın W10 Home onunla da olur mu?

Kurulum flaşında tüm sürümler entegreli oluyor.

O yüzden sıkıntı olacağını zannetmez.

Sadece konunuzun aynısını yapacağım sonra sorun giderden o kurtarma yerini açıp işlemi başlatacağım öyle mi?
Ayrıca laptop maalesef ablamın bilgilerim gitmesin dedi. Sistem geri yükledim olmadı, başlangıç onarma da olmadı. Sanırım 3 çarem var.
1-Sizin öneriniz,
2-bilgisayarı sıfırlamak,
3- Maalesef formst atmak(atarsam muhtemelen ablam bayağı kızar, sinirlidir kendisi biraz. Çok önceden konu açmıştım Note 5 tamire değer mi diye onu da 4. Kattan aşağı atmıştı.)

Ablan manyak mı acaba? Telefonu 4 kat aşağıya atmak ne demek?

Ablana diyeceksin ki, bilgisayarda yaşadığımız durum bizim dahilimizde oluşan bir şey değil, sistem kendisi bile kendini bozabiliyor. Yaşanılan durum bu.
Disk bozuk olduğunda bile yaşanabiliyor bu hata.
Kuzenim de bu hatayı aldı, diski bozuk olduğu için böyle yapıyormuş.

Sen hatayı çözmeye çalışacaksın, sorunu çözmeye çalışacaksın.

Bilgisayarı sıfırlamakla açıkçası format aynı şey.

Ya da şöyle bir şey dene.
Kurulum flaşı hazırla normal olarak.
Normal kurulum yaparmış gibi çalıştır.

Bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek var.
Ona tıkla.
Açılınca Sorun Gider>Gelişmiş Seçenekler>Başlangıç Onarma.

Ablan manyak mı acaba? Telefonu 4 kat aşağıya atmak ne demek?

Ablana diyeceksin ki, bilgisayarda yaşadığımız durum bizim dahilimizde oluşan bir şey değil, sistem kendisi bile kendini bozabiliyor. Yaşanılan durum bu.
Disk bozuk olduğunda bile yaşanabiliyor bu hata.
Kuzenim de bu hatayı aldı, diski bozuk olduğu için böyle yapıyormuş.

Sen hatayı çözmeye çalışacaksın, sorunu çözmeye çalışacaksın.

Bilgisayarı sıfırlamakla açıkçası format aynı şey.

Ya da şöyle bir şey dene.
Kurulum flaşı hazırla normal olarak.
Normal kurulum yapar mış gibi çalıştır.

Bilgisayarınızı onarın diye bir seçenek var.
Ona tıkla.
Açılınca sorun gider>gelişmiş seçenekler>başlangıç onarma.

Başlangıç onarma olmadı. Şimdi de o flaşı hazırlarken kuzenin laptoptaydım. Hizmetlerden galiba yanlış bir şey devre dışı bıraktım veya başka bir şey oldu bilmiyorum. Yeniden başlat dedi bende başlattım. Laptop şifreliydi şifre yanlış diyor yapamıyoruz. Güvenli mod falanda açılmıyor. CMD için icloud.com şifresi istiyor onu da unutmuşlar. Öylece kaldık format atacağız galiba. Diğerindeki bilgiler gitmesin diye bundakiler gidecek.

Geri
Yukarı