WinRAR ile açılan dosya nasıl eski haline getirilir?

normal klasör resmi vardı dosyanın yanında sonra yanlışlıkla winrarla aç yaptım dosya bozuldu eski haline yani yanında dosya olan haline getirmeye çalışıyorum winrar resmi var şu anda
Eski halinden kasıt nedir onu anlamadım. Dosyayı rar'dan mı çıkardınız? Eğer öyleyse Dosyaya sağ tık -> Winrar -> arşivle yapabilirsiniz.

vfx ve vfs 0 dosyasıymış

o haline getirmem lazım sanırım

Dosyaya sağ tık -> birlikte aç yapıp normalde hangi uygulamayla açıyorsanız onu seçip, her zaman onunla aç yaparsanız düzelir sanırım.
Olmazsa Win 10/11 için ayarlar kısmından varsayılan uygulamaları düzenleyebiliyorsunuz. Orada vfx ve vfs dosyaları için varsayılan uygulamayı değiştirebilirsiniz.

Dosyanın uzantısı nedir?
Dosyaya sağ tık -> birlikte aç yapıp normalde hangi uygulamayla açıyorsanız onu seçip, her zaman onunla aç yaparsanız düzelir sanırım.
Olmazsa Win 10/11 için ayarlar kısmından varsayılan uygulamaları düzenleyebiliyorsunuz. Orada vfx ve vfs dosyaları için varsayılan uygulamayı değiştirebilirsiniz.
son dediğinizi nasıl yapabilirim?

Win 11 için yazıyorum. Win 10'da da aşağı yukarı aynıdır.

Ayarlar -> Uygulamalar -> Varsayılan Uygulamalar -> (Sayfanın altında) Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seç -> Listeden istediğiniz uzantıyı seçip değiştirebilirsiniz.

Win 11 için yazıyorum. Win 10'da da aşağı yukarı aynıdır.

Ayarlar -> Uygulamalar -> Varsayılan Uygulamalar -> (Sayfanın altında) Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seç -> Listeden istediğiniz uzantıyı seçip değiştirebilirsiniz.
Ben bir yama indirmistim normal dosya halindeydi sonra rara çevirdim şimdi senin dediğin yerden buldum o oyunla beraber aç dedim ama o dosyayı hangisiyle beraber açmam gerektigini bilmiyorum bu konuda fikrin var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı