WinRAR ücretsiz değil mi?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese merhaba. PC'ye 1-2 ay önce ilk aldığımda WinRAR yoktu ben de kendi sitesinden ya da gezginlerden sanırım tam hatırlamıyorum WinRAR'ı indirdim kurdum. Bugün WinRAR kullanırken böyle bir uyarı verdi. Ben WinRAR'ı ücretsiz sanıyordum fotodaki ve uyarı ve satın alın gibisinden bir reklam daha var WinRAR'ı açtığımda karşıma çıkıyor. Bu uyarıları kapatınca kullanabiliyorum ama tekrar. Hep böyle kullanmaya devam edecek miyim yoksa bir yerden sonra açılmayacak mı WinRAR?

asddd.png

WinRAR ücretli bir yazılım. Uyarı mesajında da yazdığı gibi ücretsiz deneme süreni doldurduğunda satın alman ya da kaldırman gerekiyor fakat yapmazsan o şekilde kullanmaya devam edebiliyorsun. Süre bitince WinRAR kendisini kaldırmaz ya da kilitlemez ama uyarı mesajını görürsün. Eğer uyarı mesajını görmek istemiyorsan satın almalısın ya da tamamen ücretsiz ve özgür bir alternatif arıyorsan 7-Zip ya da PeaZip kullanabilirsin.

WinRAR çöp, 7-Zip kullanın.

Hala WinRAR kullananları anlayamıyorum, 7-Zip arşivleri çift tıklayınca açmıyor diye WinRAR kullanıyor iseniz (böyle yapanları çok gördüm) 7-Zip'i yönetici olarak çalıştırıp fotoğraftaki işaretlediğim iki butona tıklayarak tüm kullanıcılar için arşiv dosyalarının varsayılanlarını 7-Zip olarak ayarlayabilirsiniz:

1621297012178.png

WinRAR'ı kullanabilirsin ama satın almadığın müddetçe o reklamlar çıkmaya devam edecek. Ayrıca 7-ZIP kullanmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı