WinRAR'sız dosya şifreleme

whywouldnt?

Hectopat
Yer
Linkin Park
WinRAR'sız dosya şifreleme nasıl yapılır? Neden WinRAR'sız istediğimi söyleyeyim, WinRAR'la dosya şifreleyince yeni bir klasör falan oluşturamıyoruz. WinRAR dışında hangi alternatifler mevcut? Dosyayı şifrelemek istiyorum ama istediğim zamanda dosyanın içine yeni bir belge ekleyebileyim istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
WinRAR'sız dosya şifreleme nasıl yapılır? Neden WinRAR'sız istediğimi söyleyeyim, WinRAR'la dosya şifreleyince yeni bir klasör falan oluşturamıyoruz. WinRAR dışında hangi alternatifler mevcut? Dosyayı şifrelemek istiyorum ama istediğim zamanda dosyanın içine yeni bir belge ekleyebileyim istiyorum.
Cevap yok, sen bulabildin mi acaba?

7-Zip kullanabilirsiniz. Dosyaları/klasörleri arşivledikten sonra içine eklemek istediğiniz başka dosyalar olursa, 7-Zip ile açın (sağ tuş menüsünde 7-Zip > Arşivi Aç yazar). Eklemek istediğiniz dosya/klasörleri pencerenin içine sürükleyip bırakın. Dosya kopyalama onayı ister, evet diyerek arşivinize dosya eklemiş olursunuz.

Şuradan indirebilirsiniz: 7-Zip
Bu mesajı yazarken en son stabil sürüm, 21-2-2019'da yayınlanmış olan 19.00 sürümü.
Dosyaları arşivlerken şifreleyebilirsiniz.
Dosya adları şifrelensin kutusu işaretli ise arşive girdiğinizde şifreyi girene kadar içeriği göstermez.
Kutu işaretli değil ise, arşive girdiğinizde içeriği listeleyecek, ilk defa bir dosya açtığınızda şifre isteyecektir.

Dosya Ekleri

• 7z_ac.png
    7z_ac.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 31
  • arsive_ekle.png
    arsive_ekle.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 39
  • arsivi_sifrele.png
    arsivi_sifrele.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

Yeni konular