Wise kapandı mı?

Az Geri mesajlara bakarsanız bununla ilgili konu açtım..
Yeni birşey değil.
Yurtdışı en az komisyon ile IBAN transfer yapıyordum 2 haftaya kadar.
Şu 2 haftadır tr yani TL işlem olmuyor.
Seçim öncesi yada sonrası dolar 25-30 olması bekleniyor herhalde..
Yurtdışı transfer şuan sadece 2 firma mümkün.
Western Union
Uption (Upt).
2,49$=50 TL işlem ücreti alıyor+ kuru yüksekten hesaplıyor 2 sefer zarar ediyorsunuz...
Evet. Kurun 27 - 28 lira seviyesine gelmesi bekleniyor ve bilmeyen arkadaşlar için bunu şöyle açıklayayım. Bu yaklaşık %35 %40 oranında bir kur değişimi ve paraların güvence altına alınması açısından riskli bir hareket çünkü bu tarz bir kur dalgalanması, firmanın bölgedeki maliyetlerini kurtamaz faaliyet yapar hale gelmesi anlamına geliyor ki bu da sürdürülemez. Regülasyonları erteleme veya ötelemenin çeşitli biçimleri mevcuttur. Şirket muhtemelen; önce önümüzü görelim, dedi. O yüzden şu an çekildi ve piyasayı izliyor. Diğer kurumlar ise zaten Türkiye'ye uzaktan servis sağladıkları için, yani başka servislerden altyapı hizmeti alarak hizmet verdikleri için de makas bu kadar açık ve maliyetler de haliyle Dolar, Euro veya Sterlin üzerinden oluyor. O yüzden seçime kadar olabildiğince kripto üzerinden işlem yapmanızı tavsiye ederim (Yatırım tavsiyesi değildir ve bahsettiğim şey para transferidir. Yani başka bir para birimini kullanan bir borsadan hesabınıza aktardığınız kripto parayı TL kullanan bir borsada satıp hesabınıza aktarmaktır. Benzerini hisse senedi vs üzerinden yapmak da mümkündür.) ancak şunu da belirtmeliyim ki, seçim sonrası kripto borsalarından da batanlar veya sorun yaşayanlar olabilir.

50TL para değil 1 saat önce 20 Dolar transfer ücreti ödedim Wise'ye güvendik zor durumda bıraktı bizi.

Merak ettiğim bundan sonra eskisi gibi TL işlem yapılmayacak mı? O zaman programı telefondan sileceğim.
Bu kurumun tepkisine ve seçim sonrası iklime bağlı bir mesele. Kur ortalama ve sağlıklı bir değere gelirse eğer, izin verilen firmalar maliyetlerini karşılayabildikleri sürece Türkiye'de kalmaya çalışırlar. Tabii ki, Türkiye'deki iklime güvenebilirlerse...

Son düzenleme:
Wise yakın hangi uygulamayı kullanabilirim sizce? 3 yıldır wise ile para kazanıyordum. Benim için çok kötü oldu. Kripto da usd kuru 21 o yüzden orası da cazip değil. Öneri yapabileceğiniz Sağlam bir yer var mı arkadaşlar? Yardımınıza ihtiyacım var

Wise yakın hangi uygulamayı kullanabilirim sizce? 3 yıldır wise ile para kazanıyordum. Benim için çok kötü oldu. Kripto da usd kuru 21 o yüzden orası da cazip değil. Öneri yapabileceğiniz Sağlam bir yer var mı arkadaşlar? Yardımınıza ihtiyacım var
Seçenek çok az .. yok denecek kadar az.
Wise kuru gerçeğe yakın komisyon az oluyordu.
Uption
Western Union
Zen
Ben Zen kullanıyorum Zen onay aşaması biraz uğraştırıyor bilginiz olsun..

Zen nasıl aynı Wise gibi mi anlatabilir misiniz?

Zen genelde yüz ile onay hatası veriyor.
Çok uğraşıp bir şekilde onaylanirsa bir Bankamatik ya da kredi kartı tanımlayıp para transferi yapıyorsunuz.

Ister TL yükleyip gönderir.
Ister TL yükler kendi içinde bunu Dolar-Euro çevirirsiniz.
Ya da direk dolar ile yükleme seçersiniz banka çevirir sizden...
Daha sonra size seçmek kalıyor nasıl yollayacaksiniz..
1)Zen'den Zen ücretsiz.
2)Zen'den Banka hesabına.
3)Zen'den Karta (Mastercard).
4)Zen'den kripto para transferi.
Ben en ucuz karta transfer burada gördüm.

Mükemmel değil 2, 5% işlem alıyor para yüklemede fakat sorunsuz çalışıyor.
Resimleri eklerim şimdi.

Çekilme değil aslinda ama şimdilik kapalı diyorlar. PayPal'da böyle diyordu, sonra gitti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PayPal direkt olsrak hizmetini durdurdu TR'de cunku istedikleri sartlari uygulamadilar.

Tam anlamıyla full kontrol istiyorlar. Her türlü audit'te detaylı transaction bilgilerini istiyorlar. Sunucuyu gel aha buraya kur diyorlar. Kim kime ne kadar ne şekil göndermiş diye bakmak istiyorlar.

Bahane "Aman terör finansmanı olmasın"

arkasında yatan "Kim kime ne kadar yollamış ona göre gidip höt zöt edelim komisyonumuzu alalım"

Rezaletlere alışa alışa artık bıktık.

Geri
Yukarı