Witcher 1-2 oynanmadan 3 oynanır mı?

Zaman sorunun yoksa ilk 2 oyunu oynamadan 3'e atlamanı önermem. 2 oyun da taş gibidir. Sonraki oyunlarda önceki karakterler karşına çıkıp aa senle eskiden şunları yapmıştık diyecekler hiçbir şey anlamayacaksın. Yaptığın seçimler sonraki oyunları etkileyecek. 3. oyundaki Triss vs Yen ikileminde kalacaksın ama ilk 2 oyunda Triss'in sana neler yaptığını bilmeden kararını vermiş olacaksın.

Kısaca, hayır.
Ben 2'yi aldım, ama 1'i de almalı mıyım? Her ne kadar evrene fazla merakım olsa da 1'in çok oynanmaz olduğunu birçok kez duyduğum için almadım. Ayrıca merak ettiğim bir şey var, 3'üncü oyunu Epic'ten aldım, 2'deki kayıt dosyasını nasıl aktaracağım ona?

Ben 2'yi aldım, ama 1'i de almalı mıyım? Her ne kadar evrene fazla merakım olsa da 1'in çok oynanmaz olduğunu birçok kez duyduğum için almadım. Ayrıca merak ettiğim bir şey var, 3'üncü oyunu Epic'ten aldım, 2'deki kayıt dosyasını nasıl aktaracağım ona?

İlk oyunu 64 saat oynadım, 2 3 saat oynadıktan sonra alışıyorsun mekaniklere. Yormasın diye easyde oynadım. Steam epic fark etmiyor save dosyasını belgelerde bir yere koyuyorsun oto tanıyor.

1'in hikayesini internetten okusanız/izleseniz yeterli, eski olduğu için sizi yorabilir.

İlk oyunu 64 saat oynadım, 2 3 saat oynadıktan sonra alışıyorsun mekaniklere. Yormasın diye easyde oynadım. Steam epic fark etmiyor save dosyasını belgelerde bir yere koyuyorsun oto tanıyor.
Yanıtınız için teşekkürler. Lakin kafama takılan soru var. Ben oyuna direkt 3'ten başladım.
Şu an Baron görevini bitirdim. Ciri'yi bulmak için gemi kaptanına para verme bölümüne kadar geldim.
Sizce oradan devam mı etmeliyim, yoksa direkt 1'den ya da 2'den mi başlamalıyım?

Yanıtınız için teşekkürler. Lakin kafama takılan soru var. Ben oyuna direkt 3'ten başladım.
Şu an Baron görevini bitirdim. Ciri'yi bulmak için gemi kaptanına para verme bölümüne kadar geldim.
Sizce oradan devam mı etmeliyim, yoksa direkt 1'den ya da 2'den mi başlamalıyım?

Tamamen sana bağlı aslında, ilk 2 oyun aşağı yukarı 100 saat sürüyor toplam. Zamanın varsa yapıştır. Zevkliler bayağı ayrıca, 2. oyun zaten iyi ama ilk oyunun hikayesi şaheserdir. Diğer 2 oyunda olmayan hikaye derinliği ve seçimlerinin sonucunu görmek var. Bir de ilk oyunu oynamazsan 3. oyundaki Shani ve Triss romance archlarında yaptığın seçimler rastgele olur.

50 Saatlik oyunları 20 dklık video izleyerek hikayesini anlayamazsınız. Bence 1 ve 2 yi de oynayın ikisi de gayet güzel oyunlar. Özellikle 1 hikaye açısından çok başarılı ama hakkı yeniyor. Zaten speedrun mantığında oynayacaksanız 3 den de çok keyif alamazsınız.

Geri
Yukarı