Witcher 2 oynamadan Witcher 3 oynanır mı?

1. ve 2. oyunun hikayesini dinleyip direkt Witcher 3'e geçmeyi planlıyorum.
Ben hiç hikayesini bile dinlemeden oynadım, gayet eğlendim ve zevk aldım. Karakterleri tanıyınca benim için çok bir sıkıntı olmadı. Ekstra zevk almak için 2. oyun oynanılabilir ama.

Witcher 2 oynanacak oyun değil zaten hocam mekanikleri çok sığ. Her ne kadar oynamaya çalışsamda 1 saat sonra sildim. Direkt Witcher 3'ten başlayın.

Youtube'da 1. ve 2. oyunun özet videoları var. Onları izledikten sonra 3. oyunu oyna bence. Toplam 20dk felan videolar.

Kitaplar okunmadan oyun oynanabildiğine göre evet.
Ben bugüne kadar bir serinin parçası olup tek başına oynandığında hiçbir şey ifade etmeyen bir oyun dahi görmedim. Ama söylendiği gibi serinin bir oyununu oynayıp sonra önceki oyunu oynanınca genelde güzel gelmiyor.

Ben de 1. ve 2. oyunun hikaye özet videolarını izleyip 3. oyuna o şekilde geçiş yapmıştım. Yeterli oldu mu dersen evet bir noktaya kadar yeterli. Ancak anlamsız hissettiriyor. Özellikle kitap serisini bile okumadan direkt bu evrenin içine girmek büyük bir hataymış. Eğlenirsin, güzel vakit geçirirsin oyunda tabi bu bir gerçek. Ancak lore bilmeden bunu yapmanın ne kadar tatsız tuzsuz bir olay olduğunu sonradan fark ediyorsun. Mesela şu an kitaplarını okurken aklıma Geralt'ın, Yennefer'ın, Triss'in ve Ciri'nin oyundaki tasarımları geliyor. Eğer oyunlara bulaşmadan önce kitapları okumuş olsaydım bu deneyim daha tatlı olacaktı ve hayal gücümü kullanabilecektim. Bu yüzden söyleyebilirim ki direkt Witcher 3 oynamak, bir kitaba ortasından başlamak misalidir ve hafızan silinmediği sürece geri dönüşü de yok.

Geri
Yukarı