Witcher 1 ve 2'yi oynamadan Witcher 3 oynanır mı?

BurakAyikkk

Hectopat
Arkadaslar merhabalar. Witcher 1 ve 2 beni neredeyse hiç sarmadı. Witcher 3'e ise hayran kaldım. İlk 2 seriyi oynamadan 3. seriye geçmemin bir sakıncası var mı? Hikaye açısından bir şey kaçırır mıyım? Witcher 1 ve 2'nin özetini izlesem yeterli olur mu?

Yanlış bilmiyorsam ufak detaylar kaçırabilirsiniz. Fakat bu sorunun cevabını zaten bu mesajınızda vermişsiniz.
Arkadaslar merhabalar. Witcher 1 ve 2 beni neredeyse hiç sarmadı.
İlginizi çekmeyen bir oyunu sırf hikaye bütünlüğü olsun diye oynamanıza gerek yok.

Oynanır. Direkt 3'ten başladım 176 saatim var oyunda. 3. kez bitirmemek için sildim. Oyun müziklerini duyunca hüzün çöküyor artık özlüyorum.

Üç oyunu da oynadım. The Witcher 3'ü çıktığı gibi alıp oynamıştım. İlk, üçüncüyü, daha sonra ikinciyi ve en son da birinciyi oynadım. Herhangi bir fark olmadı. Eski oyunlardaki karakterleri oyun içinde yeniden tanıtıyor ve onlara özel bilgi bölümleri var. Oynadıkça da geçmişini öğreniyorsunuz. Tek kötü yanı eski kayıt dosyalarınızı aktaramamak olabilir.

Ben oynadım açıkçası çok da zevk almıştım. Ama 1 ve 2'yi oynarsan aldığın zevkin 3-4 kat daha katlanacağını düşünüyorum. İlk oyun eski olduğu için combat sistemi biraz kötü ama yine de oynarım diyorsan hikayesi güzeldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı