Witcher 3 DLC'ler kaldığı yerden devam eder mi?

Eren Özyiğit

Hectopat
Witcher 3 ana hikayeyi bitirdim. DLC'ler vardı bende, boşluk hissettikten sonra Hearts of Stone ile başladım biraz oynadım ancak ana hikayedeki hiçbir karakter olmayınca oyunda bir boşluk varmış hissiyatı geldi, hiç değilse bir zoltan, dandelion bile görmek bir hava katıyordu ancak hiçbiri yok Blood and Wine sonunda ana hikaye ile ilgili sonunda küçük bir bağlantı olduğunu biliyorum. Ancak konuya gelirsek ben hos u ana hikaye ile birlikte oynamanın daha farklı daha geniş hava katıcağını düşündüğümden öyle oynama isteği geldi.
Eğer ben yeni oyun+ yaparsam ve kayıt olarak bu başladığım hos un DLC'sini eklersem DLC kaldığı yerden devam eder mi yoksa DLC de mi başa alır çünkü ona göre hareket edeceğim.

Heart of Stone ve Blood and Wine hikaye bittikten sonra oynanmalı. Çünkü ana hikayeden belli bir zaman ötesinde geçiyorlar. Bahsettiğiniz kayıt durumu olsa bile hikaye çorbaya dönmüş olur. Hata verip, açmayabilir. Sıfırdan başlamayı göze alıyorsanız, Heart of Stone'u da sıfırdan oynayabilirsiniz. Diğerlerine göre kısa sürüyor zaten. Ama dediğim gibi ana hikaye ile birleştirmek mantıklı olmaz.

Heart of stone ve Blood and Wine hikaye bittikten sonra oynanmalı. Çünkü ana hikayeden belli bir zaman ötesinde geçiyorlar. Bahsettiğiniz kayıt durumu olsa bile hikaye çorbaya dönmüş olur. Hata verip, açmayabilir. Sıfırdan başlamayı göze alıyorsanız, heart of Stone'u da sıfırdan oynayabilirsiniz. Diğerlerine göre kısa sürüyor zaten. Ama dediğim gibi ana hikaye ile birleştirmek mantıklı olmaz.

Blood and Wine'ın ana hikaye sonrası geçtiğini biliyordum ancak Hearts of Stone ana hikaye ortalarında da geçebelir gibi duyumlar almıştım zaten Blood and Wine'ı sonrasında oynayacağım kesin ben sadece hos için sormuştum ama bu da ana hikaye sonrasında diyorsanız böyle oynamak daha mantıklıdır o zaman cevap için teşekkürler.

@Eren Özyiğit İsterseniz ana hikaye ile birlikte oynayabilirsiniz tabii ama hikayesi çok daha başka. Kopukluk yaşarsınız. HOS görevlerinin seviyeleri bu yüzden yüksek. Önce ana hikayede gelişim sağladıktan sonra yapılmaya zorlanan görevleri var. Büyük ihtimal ana hikayeden devam ederken HOS görevlerini yapmaya seviyeniz yetmeyecek. Yine de Witcher'da usta oyuncuyum derseniz, o görevleri de yapabilirsiniz.

Seçim aslında size kalıyor. Bir tane dizi izlediğinizi düşünün, her şey normal hikaye akışında giderken, birden bire konu değişiyor. Ve sonradan tekrar eski konuya geri dönüyor. Sunumda bağlantı kuramadığınız için bir yerden sonra diziyi bırakırsınız. Bu da aynı öyle bir durum. Sağlıklı olması bakımından ana hikaye, HOS ve Blood and Wine sıralaması düzenini bozmamak gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı