Çözüldü Witcher 3 Görüntüde Yırtılma oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

KumanS

Decapat
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 3060 Laptop GPU
Anakart
Asus
İşlemci
İntel Core i5 11400H
Görsellerde de görüldüğü üzere yönümü başka tarafa çevirdiğimde ekranın alt kısmında yırtılmalar meydana geliyor. Grafik Ayarlarını kurcalayarak sorunu düzeltmeye çalıştım fakat bir çözüm bulamadım. Görüntülerdeki Alt kısımlara dikkatli bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Göz ardı edilebilir gibi görünüyor yalnız ekranı her hareket ettirdiğimde oluyor ve oyun keyfimi kaçırmaya başladı. Senkronizasyon sorunu olmadığı kanaatindeyim çünkü yırtılma sadece en alt yatay kısımda gerçekleşiyor. Elimden geleni yaptım ve sonuç çıkmadığı için bu konuda sizlere danışmaya karar verdim.

Witcher3.jpg
Witcher3.1.jpg

Çözüm
1650 Modelli aynı işlemcili laptopumda ayarları otomatik bıraktım. Yeni gelen güncelleme laptoplara çok da iyi performans ve görüntü vermiyor.
Haklısınız. Bu oyunu geçen sene oynarken hiçbir problem yaşamamıştım. Ne olduysa güncellemeden sonra oldu. Fps değerlerinde de belirgin bir düşme gözlemledim.

V-Sync kapalıysa aç dikey eşitleme olabilir Türkçesi.
Belirttiğim gibi senkronizasyon kaynaklı değil sorun. V-Sync açıp kapattım defalarca hiçbir değişiklik olmadı.

Grafik ayarlarından Motion Blur (hareket bulanıklığı) efektini kapatınca sorun çözülüyor, teşekkürler.
Monitörünüzün Hz değeri kaç, eğer 60Hz ise aldığınız FPS farkından dolayı olabilir V-Sync açmayı deneyin.

1650 Modelli aynı işlemcili laptopumda ayarları otomatik bıraktım. Yeni gelen güncelleme laptoplara çok da iyi performans ve görüntü vermiyor.
Haklısınız. Bu oyunu geçen sene oynarken hiçbir problem yaşamamıştım. Ne olduysa güncellemeden sonra oldu. Fps değerlerinde de belirgin bir düşme gözlemledim.

V-Sync kapalıysa aç dikey eşitleme olabilir Türkçesi.
Belirttiğim gibi senkronizasyon kaynaklı değil sorun. V-Sync açıp kapattım defalarca hiçbir değişiklik olmadı.

Grafik ayarlarından Motion Blur (hareket bulanıklığı) efektini kapatınca sorun çözülüyor, teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı