Rehber Witcher 3 Karakter Tipi Değiştirme Modları

Makaleler
20
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman önce çıkmış olsa da birçoğumuz The Witcher 3'ü oynamaya devam ediyoruz. Söz konusu The Witcher 3'teki karakterimiz Geralt'ın tipi gayet iyiydi. Beyaz saç, beyaz sakal, kırışık yüz ve kedi gibi sarı gözler. Bu tipten sıkılıp biraz değişiklik isteyenler için kendim bizzat birkaç mod denedim ve birkaç mod ile aşağıda fotoğraflarını gösterdiğim karakter tipine ulaştım.

20210208043237_1.jpg
20210202043535_1.jpg
20210209193056_1.jpg
20210209192936_1.jpg

Öncelikle bu dış görünüşe sahip olmak için kurmamız gereken 4 mod var. Linklerini veriyorum:

1- 2020 and blue

Bu mod sayesinde Geralt'ın gözleri mavi renk olacaktır. Eğer saçlarının siyah renginde olmasını ve tipinin değişmesini istemiyor, onun yerine sadece göz renginin mavi olmasını istiyorsanız sadece bu modu kurmanız yeterli olacaktır.

2- Bad Wolf

Bu mod, Geralt'ın saçlarını ve sakalını siyah renge çeviriyor. Geralt'ın sadece siyah saç ve sakala sahip olmasını isteyenler sadece bu modu da yükleyebilirler. Veya mavi göz modunu da ekleyebilirler. Ancak tip olarak dışarıdan bakıldığında yine Geralt'ı andıracaktır.

3- HENRY CAVILL and Anya Chalotra

Bu mod Henry Cavill'ın tipini ekliyor. Öncesinde sadece bu modu kullanıyordum. Karakter sakalsız, beyaz saçlı ve Henry Cavill'ın tipine benziyordu. Ama deneme yanılma yoluyla yukarıdaki modları da ekleyerek görsellerde gösterdiğim tipe ulaştım. Bu modu yüklediğinizde karakterin tipi tamamen değişecek ve eski Geralt'tan hiçbir eser kalmayacak. ''Files'' kısmında ikinci sıradaki ''Henry Netflix friendly v4'' dosyasını indirmeniz yeterli olacaktır.

4- Beard Growth Lock with HoS Beard Fix

Bu mod karakterin sakalının sadece belli bir uzunluğa kadar uzamasına neden oluyor. Karakter kirli sakallı kalıyor ve kaba sakal seviyesine ulaşmıyor. Bu modu ekleme sebebim, Henry Cavill moduna siyah saç ve sakal modunu ekleyince, saçlar kaba sakal seviyesine ulaştığında pek hoş bir görüntü olmuyor. (Sakal hatası) Ancak bu mod, sakalı belli bir seviyeye kadar uzatıyor ve karakterin gayet yakışıklı gözükmesine neden oluyor. Ayrıca karakterinizi sinekkaydı tıraşı yapamadığınızı da hatırlatmak isterim. Modda ''1'' numaralı dosyayı kurmanız yeterli olacaktır.

KURULUM

Kurulum oldukça basittir, ekstra program indirmenize gerek yoktur. İndirdiğiniz dosyaları Witcher 3'ün yerel dosyaların olduğu ''Mods'' klasörüne atmanız yeterli olacaktır. Eğer daha önce mod kurmadıysanız ve yerel dosyalarda Mods klasörü yoksa, yerel dosyalar içinde ''Mods'' adında yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

cats.jpg

Modları yükledikten sonra ''Mods'' klasöründe böyle görünmeleri gerekecektir. Fotoğraflarda gösterdiğim tip için bu modların kurulu olması yeterlidir.

MODLARIN ARTI YÖNLERİ

-
Eski tipten sıkılanlar için yepyeni bir tip.
- Fazla estetik değil. Sadece Henry Cavill modunu yüklediğinizde karakter çok genç gösteriyor ve yüzünde hiç kırışık olmuyor. Ama gösterdiğim modları yükleyince yeni tipteki karakterimiz Geralt ile aynı yaşlarda görünüyor. Yüzündeki kırışıklarla yeni karakter tipimiz gayet olgun duruyor.
- Eski Geralt'tan daha kaslı ve kallavi bir bedene sahip oluyorsunuz.
- Diş ve el-ayak tırnakları öncekine nazaran daha gerçekçi duruyor. Mimiklerde hiçbir değişiklik yok, gayet kusursuz çalışıyor.
- Saçları dilediğiniz gibi kestirebiliyorsunuz.

MODLARIN EKSİ YÖNLERİ

-
Sinekkaydı sakal tıraşı olamıyorsunuz. Fotoğraflarda gördüğünüz sakal sabit kalıyor sürekli. Eğer sakalın belli bir uzunluğa kadar uzamasını sağlayan modu yüklemezseniz, kaba sakal formuna geldiğinde sakallar çirkin gözüküyor.

- Siyah saç ve sakal modu yüzünden ayarlar kısmından ''Nvidia HairWorks''un kesinlikle açık olması gerekir. Eğer açık değilse saçlar beyaz, sakallar siyah olacaktır.

geralt-rivia-haircut-witcher-3-horz.jpg

Belki deneyimlediğim yeni tipi beğenenler olur diye sizlerle paylaşmak istedim. Kalın sağlıcakla.

Eline sağlık. Açıklayıcı, güzel bir rehber olmuş.

Bu karakteri farklı bir serideki oyun karakterine benzetiyorum ama kim çıkaramadım. Şahsen ben "Killing Monsters" ve kitaplardaki tipine benzeyen modu tercih ederim.

Eline sağlık. Açıklayıcı, güzel bir rehber olmuş.

Bu karakteri farklı bir serideki oyun karakterine benzetiyorum ama kim çıkaramadım. Şahsen ben "Killing Monsters" ve kitaplardaki tipine benzeyen modu tercih ederim.

Killing Monster modunda sadece Geralt mı öyle gözüküyor yoksa tüm witcherlar mı? Sadece Geralt ise indirmem, görselden gördüğüm kadarıyla Vesemir'in görünüşü normal. Bir de şu mod ile çakışma yapar mı?

Killing Monster modunda sadece Geralt mı öyle gözüküyor yoksa tüm witcherlar mı? Sadece Geralt ise indirmem, görselden gördüğüm kadarıyla Vesemir'in görünüşü normal. Bir de şu mod ile çakışma yapar mı?

Sadece Geralt öyle gözüküyor hocam. O mod ile çakışma yapma olasılığı yüksek.

Geralt'ın iki katı yaşındaki Vesemir bile daha az görmüş geçirmiş gibi duruyorsa ben ne anlamadım o moddan :D teşekkür ederim cevabın için.
Killing Monsters fragmanındaki haline benzetilmiş. Vesemir'de öyle olsa daha güzel olurdu elbet. O fragmanı çok sevdiğim için halen daha bu modu kullanıyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı