Witcher 3 kasıyor

dragunov

Decapat
SSD'ye geçiş yapmadan önce HDD'de oynuyorken yağ gibi akan oyun SSD'ye geçiş yapınca olur olmadık yerlerde kasmaya başladı, işin ilginç tarafı ekran kartına binen herhangi aşırı bir yük de yok her zaman ki sıcaklığında ve kullanımında SSD'de oynayamayacağımı düşünüp oyunu tekrar HDD'ye geçirdim çancak problem halen devam ediyorç mantıklı bir açıklaması ve çözümü var mıdır bunun?

Son düzenleme:
SSD'ye geçiş yapmadan önce HDD'de oynuyorken yağ gibi akan oyun SSD'ye geçiş yapınca olur olmadık yerlerde kasmaya başladı, işin ilginç tarafı ekran kartına binen herhangi aşırı bir yük de yok her zaman ki sıcaklığında ve kullanımında SSD'de oynayamayacağımı düşünüp oyunu tekrar HDD'ye geçirdim çancak problem halen devam ediyorç mantıklı bir açıklaması ve çözümü var mıdır bunun?

SSD'ye geçince format attıysanız sürücüleri kurmamış olabilirsiniz.

Sisteminizi yazın lütfen. Kaç FPS alıyorsunuz? Ekran kartı sürücünüz güncel mi?
Ekran kartı sürücüsünü format attıktan sonra güncelledim elbette sistem Witcher 3'te bu şekilde kasacak bi sistem değil (RTX2060S R5 3600) sistemim yetersiz olsaydı zaten bu kadar garipsemezdim garip olan nokta format atıp SSD'ye geçtikten sonra bunun başlaması ve HDD'ye geçirdikten sonra da hala devam etmesi ve aynı sorun LoL gibi bir oyunda da göze batacak kadar var..

Crystal Disk Mark, HD Tune ile diskinizi test edip bizlerle paylaşın. SSD'nin doluluk oranı nedir bu arada?
İki günde iki defa formatladım diskleri neredeyse sıfır gibiler zaten sorunun orada olduğunu pek sanmıyorum kaçırdığım nokta ne emin değilim ancak mantıklı bir sebep göremiyorum sadece HDD'den SSD'ye geçirdim oyunu daha stabil bir performans almak için belki ram-işlemci kısmında bir noktayı atlıyorumdur?

Hocam, Steam oyunu ise dosyalarını doğrulayıp deneyin.

Belirli yerlerden ziyade rastgele bir şekilde 30'un da altına düşmesi bir süre sonra normal bir şekilde akmaya devam ediyor..
NVIDIA Hairworks açıksa ondan ötürü FPS düşüşü yaşıyor olabilirsin diyeceğim de LoL'de de yaşıyormuşsun. Oyunla ilgili değil gibi geldi şimdi... Anlık takılmalar olsaydı belleklerle ilgili bir problem var derdim.

MSI Afterburner ile FPS'nin düştüğü anlardaki İşlemci-GPU kullanımına, sıcaklığına ve RAM kullanımlarına bakar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı