Witcher 3 mod kuramıyorum

İşletim sistemi
Windows 10

Kawa03

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. The Witcher 3: Wild Hunt aldım orijinal Steam'de dlc'leriyle birlikte ve oyunda yaklaşık ikiyüz saatim var. Bir yıl geçti oyunu oynayalı, unuttum ve tekrar başlamayı düşünüyorum bu yüzden mod kuracağım ama 2 saattir uğraşıyorum bir türlü mod çalışmıyor. Nexus adlı siteden indiriyorum bu arada. Örneğin "friendly meditation" modunu kurmak istiyorum ama bir türlü çalışmıyor. Bu konuda bana yardım edebilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun klasörüne girip "Mods" isimli bir dosya oluştur, ardından Witcher 3 Mod Manager indir. Sonra mod dosyasını seçip modu yüklemen gerekecek, şu videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun klasörüne girip "mods" isimli bir dosya oluştur, ardından Witcher 3 mod Manager indir. Sonra mod dosyasını seçip modu yüklemen gerekecek, şu videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu Mod Manager oyun dosyalarını çok kurcalayan modları otomatik bir şekilde mi kuruyor? Genelde öyle modları çok kullanmıyorum, kullanırsam da genelde sıkıntı çıkarıyorlar diğerleri ile. Mod Manager bu modlar ile kolaylık sağlıyorsa denemem gerek :D

Hocam bu Mod Manager oyun dosyalarını çok kurcalayan modları otomatik bir şekilde mi kuruyor? Genelde öyle modları çok kullanmıyorum, kullanırsam da genelde sıkıntı çıkarıyorlar diğerleri ile. Mod Manager bu modlar ile kolaylık sağlıyorsa denemem gerek :D
Bazı modları kurmak için ek adımlar gerekebiliyor, ancak Witcher 3 Mod Manager bu modları birkaç tıkla otomatik olarak kuruyor. Kendim kullanıyorum, çok işlevli bir uygulama.

Bazı modları kurmak için ek adımlar gerekebiliyor, ancak Witcher 3 Mod Manager bu modları birkaç tıkla otomatik olarak kuruyor. Kendim kullanıyorum, çok işlevli bir uygulama.
Hocam witcher 3 mod manager çalışmıyor valla bir türlü. Bak mesela ben bu modlar kullanmak istiyorum:
Efflorescent Grass Mod
Friendly Meditation Mod
Bu ikisi için w3mm yeterli mi? Kimisi script merger kullan diyor kimisi nexus mod manager ile witcher 3 mod manager kullan diyor. Kafam karıştı.

Hocam Witcher 3 Mod Manager çalışmıyor vallahi bir türlü. Bak mesela ben bu modları kullanmak istiyorum:
Efflorescent Grass Mod.
Friendly Meditation Mod.
Bu ikisi için w3mm yeterli mi? Kimisi Script Merger kullan diyor kimisi Nexus Mod Manager ile Witcher 3 Mod Manager kullan diyor. Kafam karıştı.
Nexus Mod Manager yerine Witcher 3 Mod Manager kullanman daha iyi olur, çünkü Witcher 3 Mod Manager sadece Witcher 3 için geliştirildiği için daha stabil.

Script Merger ayrı bir hikaye, onla mod kuramazsın. Onla çakışan modları düzeltirsin, mesela ben Witcher 3 Mod Manager ve Script Merger kullanıyorum.

Çalışmama kısmında ise, ne tür bir hata alıyorsun? Witcher 3 Mod Managerin dosyalarını Witcher 3'ün klasörüne atmayı deneyebilirsin.

Nexus Mod Manager yerine Witcher 3 Mod Manager kullanman daha iyi olur, çünkü Witcher 3 Mod Manager sadece Witcher 3 için geliştirildiği için daha stabil.

Script Merger ayrı bir hikaye, onla mod kuramazsın. Onla çakışan modları düzeltirsin, mesela ben Witcher 3 Mod Manager ve Script Merger kullanıyorum.

Çalışmama kısmında ise, ne tür bir hata alıyorsun? Witcher 3 Mod Managerin dosyalarını Witcher 3'ün klasörüne atmayı deneyebilirsin.
Hocam 1 haftadır uğraşıyorum olmuyor bir türlü ya. Sadece kurmak istediğim 2 mod var Efflorescent Grass Mod birde friendly Meditation Mod. Her yolu denedim vallahi. Oyunu açınca red engine diye bir yazı çıkıp oyun error veriyor. Şimdi şu iki mod için witcher 3 mod manager ve script merger yeterlidir değil mi? Ama nasıl kurulacağı hakkında en ufak bir fikrim yok... Witcher 3 Mod Manager da add diye bir yer var oradan zip olarak atıyoruz içine değil mi?

Hocam şimdi w3mm indirdim sonra script mod manager indirdim. Önce mod managere add deyip zip olarak Efflorescent Grass Mod ile Friendly Meditation Modunu içine attım. Sonra script mergeri açtım ve oyunun kurulu olduğu yeri seçtim tamam dedim ama ne yazıkki o conflict kısmında modlar gözükmedi. Neyse dedim oyuna girdim bu sefer red engine diye bir şey çıktı biraz ilerledikten sonra error verdi. Sonra o friendly Meditation Mod olanı sildim bu sefer oyuna girdi ama Efflorescent Grass Mod çalışmadı. Niye böyle oluyor bu bende mi sıkıntı var anlamadım. O videonuda izledim aynısını yaptım tek fark bende script merger da o modların çıkmaması idi.

Son düzenleme:
Oyunu açınca Red Engine diye bir yazı çıkıp oyun error veriyor.
Mod yüklüyse birbirleriyle çakışmış, veya oyun dosyaları bozulmuş.

Mod yüklüyse, çakışan dosyaları Script Merger ile çözmen gerek. YouTube'de öğretici videoları var, arayüzü ilk başta karışık gelse de kullanımı çok basit bir program.

Mod yüklü değilse, oyun dosyalarını doğrulamayı deneyebilirsin.
Şimdi şu iki mod için Witcher 3 Mod Manager ve Script Merger yeterlidir değil mi?
Yeterlidir.
Witcher 3 Mod Manager'da add diye bir yer var oradan zip olarak atıyoruz içine değil mi?
O add yazan yere tıkladığın zaman seni indirilenler klasörüne atıyor, tek yapman gereken indirdiğin moda çift tıklamak.
Sonra Script Mergeri açtım ve oyunun kurulu olduğu yeri seçtim tamam dedim ama ne yazıkki o conflict kısmında modlar gözükmedi.
Bu hatayı ben de yaşamıştım, çok uğraştırmıştı ve nasıl çözdüm hatırlamıyorum. Sadece iki mod için 1 hafta uğraşmak çok uzun bir süre.

Script Merger'i yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsin, veya Script Merger'i oyunun kurulu olduğu dosyaya atabilirsin. Veya aynı şekilde Witcher 3 Mod Manager'ın içine atabilirsin.

Bu arada, Script Merger ile bin/x64/witcher3.exe yolunu açmayı deneyebilir misin?

Mod yüklüyse, çakışan dosyaları Script Merger ile çözmen gerek. YouTube'de öğretici videoları var, arayüzü ilk başta karışık gelse de kullanımı çok basit bir program.

Yeterlidir.

O add yazan yere tıkladığın zaman seni indirilenler klasörüne atıyor, tek yapman gereken indirdiğin moda çift tıklamak.

Bu hatayı ben de yaşamıştım, çok uğraştırmıştı ve nasıl çözdüm hatırlamıyorum. Sadece iki mod için 1 hafta uğraşmak çok uzun bir süre.

Script Merger'i yönetici olarak çalıştırmayı deneyebilirsin, veya Script Merger'i oyunun kurulu olduğu dosyaya atabilirsin. Veya aynı şekilde Witcher 3 Mod Manager'ın içine atabilirsin.

Bu arada, Script Merger ile bin/x64/witcher3.exe yolunu açmayı deneyebilir misin?
Ne yazık ki exe dosyasını algılamıyor.

Yeterlidir.

Script Merger'in çalışması için dediklerinin hepsini uyguladım ama ne yazık ki sonuç aynı ve modlarım gözükmüyor. Belki "Friendly Meditation" Modundan kaynaklanıyor olabilir mi? Gerçekten kurulumu çok karışık. O modda bazı Read Me metin belgeleri mevcut. Ama ben hiç birini anlamadım.

Script Merger'in çalışması için dediklerinin hepsini uyguladım ama ne yazık ki sonuç aynı ve modlarım gözükmüyor. Belki "Friendly Meditation" Modundan kaynaklanıyor olabilir mi? Gerçekten kurulumu çok karışık. O modda bazı Read Me metin belgeleri mevcut. Ama ben hiç birini anlamadım.
Ve birde menüde mods diye bir seçenek yok onu nasıl aktif edebilirim?

Son düzenleme:
Belki "Friendly Meditation" Modundan kaynaklanıyor olabilir mi? Gerçekten kurulumu çok karışık. O modda bazı Read Me metin belgeleri mevcut. Ama ben hiç birini anlamadım.
Witcher 3 Mod Manager otomatik olarak kuruyor zaten.
O zaman sadece oyunun klasörünü seç.
Ve birde menüde mods diye bir seçenek yok onu nasıl aktif edebilirim?
Oyun içi menüde mi? O her modda yok, ancak Friendly Meditation modunda var.

Geri
Yukarı