Çözüldü Witcher 3 Next Gen çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
rx 6500
Anakart
asus h410-m
İşlemci
i3 10105f
Witcher 3 Next gen güncellemeyi yaptım ama oyuna hiç girmeden direkt çöküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-14 163157.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-14 163157.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 344
Çözüm
Bende de RTX 3060 var. Ekran kartını güncellemeden önce oyunda çökme olmuyordu ekran kartını güncelledikten sonra çökmeler ve kasmalar meydana geldi acaba sorun nedir bulamadım.

Bende güncelledim gene de çözüm olmadı ne yaparsam yapayım oyunu açamıyorum garip.

Arkadaşlar 8 GB RAM'i 16 GB yapınca oyun açılmaya başladı en azından bende bu şekilde çözüldü.
Hocam durumlar nasıl ben de aynı hatayı alıyorum RX6600 ekran kartımla ve en son çöktüğünde WattMan hatası aldım.

Yok olmuyor hocam hiçbir şekilde olmuyor Adrenalin 22.11.2 güncelledim gene çöküyor Cyberpunk optimizasyonu daha iyiydi boşuna heveslendik sanki

Aynı problem bende de var ekran kartım RTX 2060, oyunu açıyorum sinematik giriyor sonra yükleme ekranında oyun çöküyor ama DX11 de gayet iyi bir şekilde çalışıyor. DX11 ile 12 arasındaki farklar ne biri açıklayabilir mi? DX11 oyunun Next genden önceki orijinal hali mi oluyor?

Aynı problem bende de var ekran kartım RTX 2060, oyunu açıyorum sinematik giriyor sonra yükleme ekranında oyun çöküyor ama DX11 de gayet iyi bir şekilde çalışıyor. DX11 ile 12 arasındaki farklar ne biri açıklayabilir mi? DX11 oyunun Next genden önceki orijinal hali mi oluyor?

DirectX 12, çoğunluğu sabit bir görüntü üzerinde yalnızca belirli nesneler üzerinde gölgelendirme yaparak VRAM gücünü verimli bir şekilde kullanmaktadır ve aynı zamanda GPU güçleri VRAM üzerine odaklanarak vire belleğini ikiye katlayabilir. CAS özelliği ile de 16 X 16 ekran döşemelerinde her birine ayrı gölgelendirme imkanı sunmaktadır. Yani eski oyun olmuyor fps farkı olarak düşün

Directx 11 ile deneyyin eğer girmiyorsa ya 1ay sonra girin ki muhtemelen bu hatalar anca o zamana düzeltilir ya da next gen den tamamen vazgeçip oyunu ayarlarından classic versiona döndürüp eski sürümden oynamaya devam edin :))

Arkadaşlar sorunumu ekran kartı sürücüsünü güncelleyerek (22.11.2) halletmiş bulunmaktayım.

Bende de RTX 3060 var. Ekran kartını güncellemeden önce oyunda çökme olmuyordu ekran kartını güncelledikten sonra çökmeler ve kasmalar meydana geldi acaba sorun nedir bulamadım.

Bende güncelledim gene de çözüm olmadı ne yaparsam yapayım oyunu açamıyorum garip.

Arkadaşlar 8 GB RAM'i 16 GB yapınca oyun açılmaya başladı en azından bende bu şekilde çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı