Witcher 3 Sansür Saçmalığı

Sorun çözülmüş ama yine de bilgilendirme olması amacıyla paylaşayım dedim.

Oyunun iki versiyonu var. İngiltere ve Ortadoğu'da yayınlanmak için hazırlanan sansürlü versiyonu. İngiltere versiyonu ülkelerin genel olarak yayınlamayı tercih ettiği sansürsüz versiyonu.

İngiltere versiyonu; PC'de ve PS4'te kullanılan versiyon, Xbox'ın kullandığı Ortadoğu ülkeleri için hazırlanmış oyunun sansürlü versiyonu. Ortadoğu ülkelerinin dışında Japonya'da da sansürlü versiyon kullanılıyor diye biliyorum.

Xbox neden böyle bir tercihte bulunduğunu inanın ben de bilmiyorum.

Sansür derken nasıl sansür? Şöyle bir şey mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanki sansürlü değil de grafik ayarları Low'a çekilmiş gibi duruyor :D. Ve sansürsüzden daha iğrenç ve göz zevkini bozuyor.

Sorun çözülmüş ama yine de bilgilendirme olması amacıyla paylaşayım dedim.

Oyunun iki versiyonu var. İngiltere ve Ortadoğu'da yayınlanmak için hazırlanan sansürlü versiyonu. İngiltere versiyonu ülkelerin genel olarak yayınlamayı tercih ettiği sansürsüz versiyonu.

İngiltere versiyonu; PC'de ve PS4'te kullanılan versiyon, Xbox'ın kullandığı Ortadoğu ülkeleri için hazırlanmış oyunun sansürlü versiyonu. Ortadoğu ülkelerinin dışında Japonya'da da sansürlü versiyon kullanılıyor diye biliyorum.

Xbox neden böyle bir tercihte bulunduğunu inanın ben de bilmiyorum.
Peki sansürlü mü sansürsüz mü oynadığımı nereden bileceğim? Bu sansürün sınırı nedir acaba?

Merhabalar bende Witcher 3 almak istiyorum ama Game of the year Edition yine sansür problemi olur mu Türkiye'de de 40GB Almanya da da 40GB gözüküyor bir de diyelim ki aldım oyunu sadece indirirken mi Almanya olması lazım yoksa alırken de mi?

Yukarıdaki bahsettiğin videodaki sansür benim oyunumda da bulunan bir sansür, sansürü nasıl açabilirim anlamış değilim dürüst olmak gerekirse. Sansür işte, konu da bahsettiğim kısımlar yeterli olduğunu düşünüyorum. Cinsel ve vahşetlerin ucundan kesilmiş, orada bu kadar şurada şu kadar sansür var şeklinde anlatmamın bir amacı yok. Oyun Türkiye de sansürlü ve sansür olmayan ülkerlerde ise Türkçe alt yazı bulunmuyor. Benim sorum zaten Türkçe alt yazı bulunan, sansür bulunmayan bir ülke, derdim buydu. Oyun Tükiye de 31 GB, sansür bulunmayan ülkerler de 40 GB. Bu ayrıntı zaten oyundan birçok şeyin değiştiği ve kaldırıldığı anlamına geliyor. Sorunu Yunanistan üzerinden indirerek çözdüm, yardımcı olmaya çalıştığın için de teşekkür ederim.

Oyunu Steam'den indirdim ülkem Türkiye 3 gün oluyor gayet de sansürsüz hocam 40 küsur GB indirdi.

Dostlarım bir süre Witcher 3 oynadıktan sonra oyunumun sansürlü olduğunu fark ettim. Cinsel sahneler ve vahşet içeren bölümlerin ucundan ciddi anlamda kısılmış. Oyun Türkiye'de 31 GB, Almanya'da ise 40 GB. Oyunu Almanya üzerinden indirdim sansürden kurtuldum ama Türkçe altyazı yok bu sefer de ayarlarda. Türkçe altyazı bulunan, sansür bulunmayan bir ülke var mı oyunu indirebileceğim?
Normal sürümü sansürlü GOTY sürümü sansürsüz.

Normal sürümü sansürlü GOTY sürümü sansürsüz.
Bilgilendirme iyi oldu. Az önce next gen güncellemesini daha rahat deneyim edeyim diye Series X cihazıma goty sürümü satın aldım, sonradan sansür muhabbeti geldi aklıma. İade edecektim duruyor olsaydı, teşekkürler. Oyunu artık üçüncü veya dördüncü satın alışım falan.

Geri
Yukarı