Sürprizbozan Witcher 3: Wild Hunt DLC'lerinin sonunu etkileyen kararlar

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Giriş
Merhaba arkadaşlar, Witcher 3: Wild Hunt'ta oyunun ilerleyişini etkileyen kararlar adında bir rehber yapmıştım. Şimdi ise DLC'lerine göz atacağız. Aşağıya bahsettiğim konuyu bıraktım. Dilerseniz ona da göz atabilirsiniz. Yazım yanlışlarım olursa kusura bakmayın. Keyifli oyunlar ve iyi okumalar dilerim!
Hearts of Stone
Hearts of Stone'da sonu şekillendirmek için sadece son kısımda bir karar vermemiz gerekiyor. Diğer kararların hiçbirisi oyunun sonunu etkilemiyor. Dilerseniz ona göz atalım.

Kötü son için olgierd ve O'dimm ile buluştuğumuz yerde, Olgierd'a yardım etmememiz gerekiyor. Bunun için, son kısımda "[Karışma.]" seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Bunu seçtiğimiz zaman, O'dimm Olgierd'ın ruhunu çekerek onu öldürüyor. Daha sonrasında, O'dimm bizim bir dileğimizi yerine getirebiliyor.
Dilekler:
1. Rüzgar kadar hızlı olmak istiyorum. (eğer bunu seçerseniz o'DIMM size bir eğer veriyor ve bu eğer çok hızlı ve atın dayanıklılığını arttırıyor.)
2. Bir daha acıkmamak istiyorum. (eğer bunu seçerseniz bir kere yemek yedikten sonra bir daha yemenize gerek kalmıyor ve canınız azaldığında doluyor.)
3. Daima dolu olan bir şişe votka. (sonsuz alkol tedariği sağlayan dipsiz bir sürahi verir.)
4. Beni zengin yap. (5.000 Kron veriyordu diye hatırlıyorum.)
5. Senden bir şey istemiyorum.

Not: Eğer bu DLC'yi ana oyunu bitirmeden önce oynayıp bitirdiyseniz, O'dimm'den Ciri hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Ve O'dimm size oyunu iyi sonda bitirmeniz için çok önemli tüyolar veriyor. İşte bu dediklerim aşağıda yer alıyor.
O'dimm: "Evlatlık kızın, biliyorum. Ne yazık ki, bu konuda yardımcı olamayacağım. Çünkü benim bile karışamayacağım belirli şeyler var. Ciri, benim görüş alanımdan gizli, ulaşabildiklerimin ötesinde. Ama seni en çok endişelendiren şey onu bulmak olmamalı - çünkü onu bulacaksın, bundan eminim. Büyük bir tehlike pusuda yatıyor. İstersen, onu nasıl bertaraf edebileceğini söyleyebilirim. Başka bir şey istemeyi tercih etmezsen tabii? ("bana Ciri'den bahset" seçeneğini seçerseniz önemli konuşma başlamış oluyor.) O halde unutmaman gereken birkaç şey var. Yenilmiş ve bıkkın olarak yüzünü sana döndüğü bir zaman gelecek. Onu güldürmenin yolunu bul. Birinin ona ihanet ettiği zaman gelecek. Öfkesini dışa vurmasına izin ver. (avallach'tan bahsediyor.) Bir arkadaşı için yas tuttuğu zaman gelecek. Onunla birlikte yas tut. (skjall'dan bahsediyor.) İçinin korkuyla dolacağı bir zaman gelecek. Ona cesaret ver, ama onun yerine karar verme. Ve asla, ama asla onu sattığın hissine kapılmasına izin verme. (imparator'dan parayı alma diyor.)"

iyi son için Olgierd ve O'dimm ile buluştuğumuz yerde, Olgierd'a yardım etmemiz gerekiyor. Bunun için, son kısımda "[Olgierd'a yardım et.]" seçeneğini seçmemiz gerekiyor. Bunu seçtiğimiz zaman, O'dimm sizi belirli bir süre içinde kalabildiğiniz bir simülasyon tarzı bir şeyin içine atıyor ve belli bir süre içinde o bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Bulmacayı çözdüğünüz zaman Olgierd lanetten kurtuluyor ve yaşıyor. Ayrıca olgierd size "Iris" adında bir kılıç veriyor.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Blood and Wine
Blood and Wine DLC'sinde, bazı görevlerde yaptığınız seçimler oyunun sonunu etkiliyor. Oyunda 3 tane son var.
1. son: anna ve syanna
yaşıyor.
2. son: anna yaşıyor fakat syanna ölüyor.
3. son: anna ve syanna ölüyor.

1. son.
Bu son için öncelikle Detlaff'ı öldürmelisiniz. Detlaff'ı öldürmezseniz 1. son, yani Anna ve Syanna'nın yaşadığı son gerçekleşemez.

"Uzun azıdişlerin gecesi" görevinde aşağıda bulunan iki seçenekten birisini tamamlayın.

Damien'ın birliğini takip edin ve "dere tepe düz gittim..." görevine geçin.

Orianna'yı takip edin ve "kan gölü" görevine geçin. Ama Regis'e, sonunda fikrinizi değiştirdiğini söyleyin.

"Dere tepe düz gittim..." görevinde oyun odasında bulduğunuz bütün günlük, kitap ve notları okuyun.

"Dere tepe düz gittim..." görevinde Syanna'nın kurdelesini satıcı Flint'ten alın.

"Dere tepe düz gittim..." görevinde Syanna'nın isteğe bağlı diyaloglarını deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sempatik bir tutum sergilemek için keşfedin. (ona eşlik eden aşk sahnesi ve diyalog, oyun sonunu etkilemez.)

"Bir garip tören" görevinde beşinci kurbanı araştırmayı kabul edin. Syanna ile sohbet açmak için tüm isteğe bağlı hedefleri tamamlayın.

"Bir garip tören" görevinde syanna ile konuştuğunuzda, gerçek motiflerini (3. seçenek) tahmin edin ve onu Anna'yı affetmeyi denemeye teşvik edin.

"Bir garip tören" görevinde Syanna'nın yargılandığı sahnede Anna'ya karşı Syanna'yı af ve merhamet için savunun.

2. son.
Bu son için öncelikle Detlaff'ı serbest bırakmalısınız. Eğer Detlaff'ı serbest bırakırsanız, syanna ölecektir ve 2. sonu gerçekleştirmek için bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.
"Uzun azıdişlerin gecesi" görevinde aşağıdaki iki seçenekten birini yapın.

Damien'ın birliğini takip edin ancak "dere tepe düz gittim..." görevine geçmeyin.
Orianna'yı takip edin ve "kan gölü" görevine geçin, ancak Regis'e, sonunda fikrinizi değiştirdiğini söyleyin.
"Dere tepe düz gittim..." görevinde Syanna'nın kurdelesini satıcı Flint'ten almayın.
"Çuval giymek de moda olmuş" görevini tamamlayın.

Eğer "Çuval giymek de moda olmuş" görevine geçtiyseniz, yani hapishaneye girdiyseniz oyun 2. sonla bitecektir.

3. son.

Bu son için öncelikle Detlaff'ı öldürmelisiniz.

"Uzun azıdişlerin gecesi" görevinde,

Damien'ın birliğini takip etmeyin.
Orianna'yı takip edin ve ardından "kan gölü" ve "görünmemiş olaylar" görevlerine geçin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı