Witcher 3 yeni nesil güncellemesi neredeyse hiçbir şey eklemiyor

443652

Hectopat
RTX dahil olmak üzere her şeyi fullesem bile oyun grafik olarak neredeyse aynı, bayağı bir hayal kırıklığına uğradım. En azından bir PS5 oyunu grafiği seviyesine çıkar diye düşünüyordum olmamış. Tek güzel görünen şey ki onu da moddan aldılar yenilenmiş canavarlar, başka hiçbir şey yok.

Bedava güncellemeye göre gelen içerikler gayet yeterli bence. İşin optimizasyon kısmına gelirsek eğer batırmışlar. DX 12 ile Novigrad'da Ultra+ ayarlarda 50 FPS civarı değerler aldım. Ekran kartı kullanımı %50-60 seviyesinde kalıyordu. DX 11 açtığım zaman 90-100 FPS değerlerini gördüm. Sanırım DX 12 de büyük sıkıntılar mevcut. Benzer modları manuel kurduğumda bu kadar FPS kaybı yaşamamıştım. Kullandığım sistem Ryzen 5600 ve RX 6700XT.

Yeni kamera açısını sadece dövüşürken olacak şekilde ayarladım. Normal gezinti veya at sürerken bu özelliği kapattım. Konuşmalar sırasında duraklatma yoktu bunu eklemişler iyi olmuş. Birde ışın izleme diye bir ayar var bu ayarı açınca nedense kalite düşüyor. Kapatınca kalite çok daha iyi oluyor. Işın izleme 4K desteklemiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı